Klasa okręgowa. Czarna sobota naszych drużyn.

2021-10-25 6:33

Zarówno Pomorzanin Nowogard, jak i Masovia Maszewo doznały wysokich i bolesnych porażek w miniony weekend w klasie okręgowej…

Sparta Gryfice - Masovia Maszewo 3:0 (1:0)
Maszewiacy na mecz do Gryfic pojechali podbudowani wygraną przed tygodniem z Astrą Ustronie Morskie, choć przeciwnik Sparta jak do tej pory wygrywał wszystkie mecze na własnym obiekcie...i passę tę podtrzymał. Do przerwy miejscowi prowadzili 1:0 po golu strzelonym w 27 minucie. Kluczowy okazał się początek drugiej części spotkania, kiedy to gospodarze już w 48 minucie podwyższyli prowadzenie na 2:0 po golu z rzutu karnego. Wynik spotkania na 3:0 Sparta ustaliła w 83 minucie meczu. Masovia z sześcioma punktami na koncie zamyka ligową tabelę.

Pomorzanin Nowogard - Prawobrzeże Świnoujście 0:4 (0:3)
Niedobrze dzieje się w Pomorzaninie Nowogard. Drużyna od momentu odejścia trenera Kamila Twarzyńskiego z końcem września ma problemy nie tylko personalne, ale również z grą w lidze. Drużynę tymczasowo przejął posiadający uprawnienia trenerskie prezes klubu Marcin Skórniewski, który musi zmagać się z problemami kadrowymi. W efekcie w minioną sobotę Pomorzanin doznał trzeciej porażki w czwartym meczu pod wodzą prezesa-trenera. Tym razem lepsze okazało się Prawobrzeże Świnoujście, które triumfowało w Nowogardzie 4:0. Goście już do przerwy praktycznie rozstrzygnęli losy pojedynku. Po golach w 9, 28 i 44 minucie prowadzili 3:0. W drugiej połowie Prawobrzeże w 70 minucie ustaliło rezultat spotkania, zdobywając czwartego gola.
„Najniższy wymiar kary. Żal patrzeć!. Bez trenera, bez zawodników, z perspektywą upadku... Szkoda” – tak skomentowano to spotkanie na jednym z klubowych fanpage'ów.
Pomorzanin po tej przegranej spadł na ósme miejsce w tabeli.