KLASA OKRĘGOWA. Dwanaście goli w meczach z udziałem naszych drużyn.

2023-10-23 16:09

Derby powiatu goleniowskiego w klasie okręgowej zakończyły się zwycięstwem Orła Łoźnica. Masovia jednak postawiła się faworytowi tej konfrontacji. OKS Center MD Goleniów strzelił trzy gole na wyjeździe, co jednak nie przełożyło się na choćby punkt.

Piast Chociwel - OKS Center MD Goleniów 4:3 (2:0)
Bramki: Symnowicz – 2, Śliwiński.
Do przerwy Piast Chociwel prowadził po golach strzelonych w 17 i 42 minucie. W drugiej połowie gospodarze dorzucili kolejne dwa trafienia w 67 oraz 84 minucie i wówczas wydawało się, że jest po meczu. Tymczasem w końcówce OKS zaczął trafiać. W 89 minucie pierwszą bramkę strzelił Piotr Symonowicz, w 91 minucie na listę strzelców wpisał się Robert Śliwiński, a w szóstej minucie doliczonego czasu gry gola kontaktowego uzyskał Symonowicz. Na doprowadzenie do remisu zabrakło już minut i OKS, mimo iż strzelił trzy gole, nie zdobył choćby punktu.

Orzeł Łoźnica - Masovia Maszewo 3:2 (2:1)
Bramki: Teofil – 2, Adamski – Michalczyk, Pustelnik.
Derby powiatu goleniowskiego przebiegły jak na derby przystało. Były emocje, zmieniający się wynik ze szczęśliwym zakończeniem dla faworyta tej konfrontacji – Orła Łoźnica. Pierwsi gola strzelili jednak zawodnicy Masovii, a konkretnie w 34 minucie Damian Michalczyk. Przed przerwą gospodarze zdążyli wyjść na prowadzenie. W 41 minucie do remisu doprowadził Damian Teofil, a w 44 minucie gola na 2:1 dla Orła strzelił Michał Adamski. Tuż po przerwie do remisu doprowadził Filip Pustelnik, jednak ostatnie zdanie należało do miejscowych. W 64 minucie gola ustalającego wynik meczu na 3:2 strzelił Damian Teofil. Orzeł po derbowym zwycięstwie kontynuuje świetną passę meczów bez przegranej w tym sezonie (8 zwycięstw i 2 remisy).