KLASA OKRĘGOWA. Pierwsze zwycięstwo ekipy „Gucia”!

2020-10-11 10:30

Orzeł Łoźnica odniósł w dramatycznych okolicznościach pierwsze zwycięstwo pod wodzą nowego trenera Bogusława Żóralskiego, kolejny remis zanotował Pomorzanina Nowogard a Dąb Dębice doznał rekordowej wyjazdowej przegranej w sezonie. Zapraszamy na podsumowanie 11.kolejki.

Arkonia Szczecin – Dąb Dębice 8:1
Bramka: Trepkowski.
To najwyższa porażka w sezonie Dębu Dębice, któremu najwyraźniej nie idzie w meczach wyjazdowych (piąta przegrana w piątym spotkaniu na boisku rywala). Wszystko rozpoczęło się jednak bardzo dobrze. Dąb objął w 16 minucie prowadzenie. Gospodarze wyrównali pięć minut przed przerwą i remisem zakończyła się pierwsza odsłona spotkania. Już w pierwszej minucie drugiej połowy Arkonia wyszła na prowadzenie, a pięć minut później prowadziła 3:1. Wówczas czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie ujrzał zawodnik z Dębic i worek z bramkami się rozwiązał. Arkonia strzeliła kolejne pięć goli, a mogła zdecydowanie więcej.

Orzeł Łoźnica – Stal Szczecin 2:1
Bramki: Adamski, Teofil.
Święto w Łoźnicy! Orzeł wreszcie odniósł zwycięstwo przed własną publicznością w sezonie 2020/21.
Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla gospodarzy bo już w 2 min. Adamski po indywidualnej akcji pomimo , że był faulowany zdołał oddać skuteczny strzał na bramkę i gospodarze prowadzili 1:0. Wynik ten utrzymał się do przerwy. Druga połowa to przewaga w polu Stali ale też bardzo groźne kontry Orła. Goście w 72 minucie doprowadzili do remisu. Po rzucie rożnym Stal zdobyła gola wykorzystując zamieszanie w polu karnym. W doliczonym czasie gry zwycięską bramkę strzelił Teofil po indywidualnej akcji.
- Fajny mecz, dobry w obronie. Zabrakło trochę wykończenia pod bramka przeciwnika. W końcu szczęście uśmiechnęło się do nas i po dobrym meczu zdobywamy cenne i ważne trzy punkty. Była walka i zaangażowanie na boisku, trener dokonał również roszad w składzie i to było bardzo dobre posunięcie – podsumował spotkanie Marek Wolański, kierownik Orła Łoźnica.

Pomorzanin Nowogard – Wybrzeże Rewalskie Rewal 2:2
Bramki: Kocur, Mykhailov.
To był kolejny mecz, w którym Pomorzanin musiał gonić wynik. Do przerwy goście z Rewala przeprowadzili dwie akcje skutecznie wykończone i prowadzili 2:0. W drugiej połowie Pomorzanin nie pierwszy raz pokazał dużo ambicji i woli walki odrabiając straty po golach Kocura w 60 minucie i Mykhailova w 80 minucie. Mimo, że nowogardzianie pozostają jedynym niepokonanym zespołem w lidze, to odnotowali jednak już pięć remisów w 11 spotkaniach w sezonie. Nie przeszkadza to póki co zachować pozycji wicelidera tabeli.