KLASA OKRĘGOWA. Remis Pomorzanina, pierwsza wygrana Orłów!

2020-09-13 16:02

Najpierw było huczne otwarcie, a później ligowy mecz Pomorzanina Nowogard ze Stalą Szczecin zakończony nie do końca happy endem. Wreszcie zadowoleni z występu swojej drużyny są kibice Orła Łoźnica, czego nie mogą powiedzieć fani Dębu Dębice. Zapraszamy do podsumowania 7. kolejki klasy okręgowej.

Pomorzanin Nowogard - Stal Szczecin 2:2
Bramki: Ława, Osakiewicz.
Wstępem do kolejnego ligowego pojedynku Pomorzanina było oficjalne otwarcie boiska ze sztuczną nawierzchnią, w którym udział wzięli m.in. byli selekcjonerzy reprezentacji Polski Paweł Janas i Stefan Majewski (relacja wideo dostępna z tego wydarzenia jest TUTAJ). Później była już ligowa rzeczywistość, a więc mecz siódmej kolejki klasy okręgowej, w którym Pomorzanin podjął Stal Szczecin. Ligowa tabela jako faworyta wskazywała gospodarzy, rzeczywistość jednak okazała się zgoła odmienna. To Stal lepiej czuła się na boisku o sztucznej nawierzchni i to goście dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem, gdyż ekipa z Nowogardu po golach Ławy i Osakiewicza dwukrotnie doprowadzała do remisu i mecz zakończył się podziałem punktów.
Dąb Dębice - Piast Chociwel 2:4
Bramki: Trepkowski – 2
To nie był udany mecz Dębu Dębice, który uległ przed własną publicznością Piastowi Chociwel 2:4. Gospodarze nie zrealizowali przedmeczowych założeń, a Piast był lepszy i zasłużenie wygrał. Obie bramki dla ekipy z Dębic strzelił niezawodny Wojciech Trepkowski najpierw na 1:2, a później na 2:4.
Mierzynianka Mierzyn - Orzeł Łożnica 1:3
Bramki: Soska, Borek i Rutana
Nareszcie! Po fatalnym starcie sezonu i sześciu z rzędu porażkach zawodnicy Orła odnieśli zwycięstwo pokonując na wyjeździe Mierzyniankę Mierzyn 3:1. Spotkanie świetnie ułożyło się dla gości, którzy już w 5 minucie po uderzeniu piłki głową przez Soskę objęli prowadzenie i utrzymali je do przerwy. Tuż po wznowieniu gry w drugiej części spotkania Orzeł podwyższył prowadzenie na 2:0 po bramce z rzutu karnego skutecznie egzekwowanego przez Borka. Mierzynianka po czterech minutach zdobyła bramkę kontaktową, jednak ostatnie zdanie należało do ekipy z Łoźnicy, która w 85 minucie spotkania ustaliła wynik meczu na 3:1 po bramce zdobytej przez młodzieżowca Rutana.