KLASA OKRĘGOWA. Świetny weekend naszych ekip.

2023-10-29 15:57

Doskonałe wyniki zanotowali nasi przedstawiciele w klasie okręgowej. W meczu na szczycie ligowej tabeli wygrał KS Orzeł Łoźnica, komplety punktów zgarnęły także Masovia Maszewo oraz OKS Center MD Goleniów.

OKS Center MD Goleniów - Sarmata Dobra 3:2
Bramki: Śliwiński – 2, Walicki.
Faworytem patrząc na ligową tabelę, był OKS, jednak goście napędzili nieco strachu ekipie z Goleniowa. Początek należał do ekipy „Szerszeni”. W 6 minucie prowadzenie OKS-owi dał Adam Walicki. Niespodziewanie goście trzy minuty później doprowadzili do remisu, a w 26 minucie objęli prowadzenie, które utrzymali do przerwy. W drugiej połowie OKS dążył do odrobienia strat, co uczynił z nawiązką. W 74 minucie i 84 minucie dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Robert Śliwiński, dając swojej ekipie zwycięstwo i cenne trzy punkty.

Masovia Maszewo - Światowid 63 Łobez 5:0
Bramki: Domaradzki, Bruździński, Pustelnik, Wróblewski, D. Okrasiński.
Z kompletu punktów cieszą się również w Maszewie. Miejscowa Masovia po trzech meczach bez zwycięstwa i dwóch ostatnich porażkach przełamała się, efektownie ogrywając Światowida. Już po kilkunastu sekundach od pierwszego gwizdka arbitra gospodarze objęli prowadzenie. Później jednak przez kolejne minuty obie ekipy nie potrafił skutecznie zakończyć akcji i do przerwy było 1:0 dla miejscowych. Początek drugiej odsłony spotkania ponownie był błyskawiczny w wykonaniu gospodarzy, którzy szybko podwyższyli prowadzenie po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym. Później ekipa z Maszewa złapała już odpowiedni rytm, czego efektem były kolejne trzy trafienia i okazałe zwycięstwo 5:0.

Vineta II Wolin – Orzeł Łoźnica 0:2
Bramki: Wiśniewski, Węcławek.
Mecz na szczycie klasy okręgowej odbył się w niedzielne popołudnie. Spotkały się dwie niepokonane ekipy, lider tabeli – rezerwy Vinety Wolin oraz rewelacja sezonu - Orzeł Łoźnica. Goście, którzy od początku sezonu spisują się doskonale, również i tym razem potwierdzili swoją dominację w lidze. Ekipa spod znaku „Czarnej Ł” rozprawiła się z liderem, zwyciężając na wyjeździe 2:0 po golach niezawodnego Kamila Wiśniewskiego i Marcela Węcławka. Orzeł pozostaje jedyną niepokonaną drużyną w lidze i zajmuje drugie miejsc w tabeli, mając rozegrany jeden mecz mniej od rezerw Vinety.