KLASA OKRĘGOWA. Zwycięstwa z wiatrem i rzutem na taśmę!

2020-11-22 13:05
Sylwester Wasiak

Pomorzanin Nowogard i Dąb Dębice z kompletem punktów. Orzeł z porażką w ostatnim meczu rundy jesiennej.

Zespół Dęba Dębice odniósł ważne wyjazdowe zwycięstwo w Brojcach

Pomorzanin Nowogard - Piast Chociwel 2:1 (1:0)
Bramki: Gibas, Ława
Po trudnym boju zespół Pomorzanina pokonał Piasta 2:1 i utrzymał pozycję wicelidera tabeli. Po pierwszej połowie nowogardzianie prowadzili 1:0 po golu zdobytym przez Gibasa. W drugiej połowie goście, którzy również plasują się w górnej części stawki, zdołali doprowadzić do wyrównania. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, w 93 minucie zwycięskiego gola na wagę trzech punktów dla Pomorzanina strzelił Ława. Pomorzanin utrzymał drugą pozycję w tabeli i traci do liderującego Jezioraka trzy punkty.

Orzeł Łoźnica - Jantar Dziwnów
Bramki: Adamski, Rutana, Teofil.
Mecz dobrze rozpoczął się dla miejscowych. Już w 5 minucie gola strzelił Adamski. Goście z Dziwnowa do remisu doprowadzili w 35 minucie, a sześć minut później wyszli na prowadzenie. W 44 minucie czerwoną kartką został ukarany jeden z zawodników Orła i do przerwy goście prowadzili 2:1, grając z przewagą jednego zawodnika.
Tuż po przerwie, w 48 minucie Jantar podwyższył prowadzenie na 3:1. W 53 minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę ujrzał zawodnik Jantara i obie drużyny kontynuowały mecz w "dziesiątkę". Czerwona kartka nie podłamała przyjezdnych, którzy w 57 minucie podwyższyli prowadzenie na 4:1. Sześć minut później drugiego gola dla Orła strzelił Rutana, cóż z tego skoro w 70 minucie zespół z Dziwnowa zdobył piątego gola. Dwie minuty później trzecią bramkę dla ekipy z Łoźnicy strzelił Teofil. Ostatnie słowo należało jednak do Jantara, który w 78 minucie strzelił szóstego gola, ustalając wynik meczu na 6:3 dla przyjezdnych. Orzeł przerwę zimową spędzi na ostatnim miejscu w ligowej tabeli.

Wicher Brojce - Dąb Dębice 1:3
Bramki: samobójcza, Raczyński, Majdański.
Ważne i zasłużone zwycięstwo Dębu Dębice, który na wyjeździe pokonał Wichra Brojce 3:1. Goście wykorzystali sprzyjający wiatr w pierwszej połowie spotkania, kiedy to strzelili trzy gole. Miejscowi honorowe trafienie zaliczyli w 91 minucie. Dzięki temu triumfowi Dąb awansował na 14. pozycję w tabeli.