Kolejna efektowna wyjazdowa wygrana

2024-06-10 5:59

Ponownie cztery strzelone gole na wyjeździe i siódme wyjazdowe zwycięstwo w sezonie zanotowali piłkarze MKS Ina Goleniów.

Podopieczni Mariusza Bernacha pokonując w przedostatniej kolejce w Stargardzie rezerwy tamtejszych Błękitnych 4:2, zapewnili sobie szóstą lokatę na zakończenie sezonu 2023/24.
Do przerwy biało-zieloni zaprezentowali się jak wytrawny bokser. Gospodarze atakowali, jednak w bramce świetnie spisywał się Henger, a przy okazji wyprowadzali skuteczne akcje, z których dwie zakończyły się golami. Autorem obu trafień był Damian Banachewicz, który najpierw w 20 minucie popisał się strzałem z około 16 metrów, a następnie w 40 minucie wykończył okazję sam na sam z bramkarzem rywala.
W 52 minucie na 3:0 podwyższył Tomaszewicz. Później gospodarze w ciągu sześciu minut strzelili dwie bramki, łapiąc kontakt, jednak ostatnie zdanie tego dnia należało do Iny. W 69 minucie wynik spotkania na 4:2 ustalił Tomaszewicz.
Dwa gole Banachewicza w pierwszej połowie i dwa trafienia Tomaszewicza w drugiej części spotkania zapewniły wygraną 4:2 i szóste miejsce na koniec rozgrywek na jedną kolejkę przed końcem sezonu. Za tydzień biało-zieloni zamkną sezon wyjazdowym spotkaniem z MKP Szczecinek.