Kontrabanda na lotnisku!

2021-12-21 15:20
Sylwester Wasiak
2021-12-21 15:20

Jeden z pasażerów lecących z lotniska Szczecin-Goleniów do Wielkiej Brytanii próbował przemycić znaczną ilość podrabianych perfum.

Jak poinformowała Małgorzata Brzoza, rzecznik prasowy Izby Administracji Skarbowej w Szczecinie, funkcjonariusze Zachodniopomorskiej Krajowej Administracji Skarbowej w trakcie rutynowej kontroli bagażu na lotnisku Szczecin-Goleniów odnaleźli 140 opakowań różnych wód perfumowanych, w stosunku do których zachodziło podejrzenie naruszenia praw własności intelektualnej.
Perfumy znajdowały się w trzech torbach nadanych przez podróżnego w kierunku Wielkiej Brytanii. Bagaże wytypowano podczas kontroli z wykorzystaniem urządzenia RTG. Skaner potwierdził, że w walizkach podróżnego znajdowały się szklane opakowania, towar jednorodny, nietypowy dla zwyczajnego bagażu. Właścicielem bagaży okazał się obywatel Polski. Bagaże otworzono w jego obecności i stwierdzono w nich 140 opakowań perfum. Produkty, już na pierwszy rzut oka, wskazywały na słabą jakość wykonania opakowań co sugerowało, że skontrolowane bagaże zawierają podrabiany towar.
Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej Oddziału Celnego Szczecin-Goleniów zatrzymali towar i powiadomili przedstawicieli prawnych reprezentujących posiadaczy praw własności intelektualnej (towarów podrabianych). Pełnomocnicy reprezentujący firmy, których towary podrobiono potwierdzili, że zatrzymane perfumy są sfałszowane. Tym samym podróżny nie poleciał do Londynu, a podrobiony towar został zatrzymany do dalszego wyjaśnienia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!