Koronawirus powraca? „Apogeum nastąpi…”

2022-07-28 15:20
Karol Szumny
2022-07-28 15:20

Dzisiaj o godzinie 12:00 odbył się briefing prasowy ministra zdrowia. Adam Niedzielski przekazał, że liczba zachorowań koronawirusa wzrasta, a apogeum ma nadejść w przyszłym miesiącu.

fot. Ministerstwo Zdrowia

Na dzisiejszym briefingu prasowym Adam Niedzielski odniósł się do obecnej sytuacji epidemicznej w kraju.

- Obserwujemy pozytywne zjawisko hamowania dynamiki wzrostu nowych przypadków. Dziś jest to wzrost rzędu 17-18 proc. względem ubiegłego tygodnia. Zwolnienie dynamiki nie oznacza, że mamy już apogeum kolejnej fali, ale to, że do tego apogeum się zbliżamy – mówił szef resortu zdrowia.

- Najbardziej aktualne prognozy mówią, że mniej więcej w drugiej połowie sierpnia będziemy mieć około 10 tys. przypadków dziennie. Liczby te w pojedynczych dniach mogą osiągnąć nawet 12 tys. przypadków, dlatego zachęcamy do szczepień – dodał.

Minister zdrowia wypowiedział się również na temat maseczek.

- Jeżeli będziemy widzieli niepokojące sygnały, mówię tu przede wszystkim o liczbie hospitalizacji, to będziemy podejmowali decyzje. Jest też pewne ryzyko, że we wrześniu może się szybko pojawić wzmocnienie impulsów do zwiększenia zakażeń – dzieci wracają do szkoły, mamy powroty do pracy, więcej czasu przebywania w zamkniętych przestrzeniach – przekazał Adam Niedzielski.

W całym Zachodniopomorskiem odnotowano dzisiaj 147 przypadków, natomiast w powiecie goleniowskim 1.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!