Koronawirus. Trzy szkoły przechodzą w tryb zdalny!

2020-10-14 19:24
Sylwester Wasiak
2020-10-14 19:24

W dwóch szkołach w Nowogardzie oraz w szkole w Żabowie lekcje w najbliższym czasie prowadzone będą w trybie zdalnym.

O podjęciu takiej decyzji poinformowała dzisiaj na specjalnie w tym celu zwołanej konferencji prasowej rzecznik prasowa burmistrza Roberta Czapli Ewa Brzykcy, wyjaśniając, że jeden z miejscowych nauczycieli zakażony został koronawirusem. Pracuje on w Szkołach Podstawowych nr 1 i 4 w Nowogardzie, a także w Szkole Podstawowej w Żabowie. Dyrektorzy trzech szkół poinformowali Gminę, że wystąpili z wnioskiem do Sanepidu o zgodę na tymczasowe zdalne nauczanie. Po otrzymaniu zgody Sanepidu zapadła decyzja o tymczasowej zmianie trybu prowadzenia nauki w wymienionych szkołach.
- Szkoła Podstawowa w Żabowie oraz SP 1 w Nowogardzie w całości przechodzą więc na nauczanie zdalne w dniach 15 - 22 października, a w SP 4 w Nowogardzie dotyczyć to będzie klas V i VII w dniach od 14 do 23 października. Kwarantanną objęci zostaną uczniowie, którzy mieli kontakt z zakażonym nauczycielem i ich rodziny.Chcemy upublicznić te informacje, by uciąć wszelkie spekulacje na ten temat i choć są to działania profilaktyczne, burmistrz Robert Czapla apeluje, by w tej sytuacji przestrzegać wszelkich ministerialnych rozporządzeń i zadbać w ten sposób o bezpieczeństwo mieszkańców całej gminy - powiedziała E. Brzykcy.

Rzecznik prasowa burmistrza dodała, że szkoły są przygotowane do zmiany trybu pracy, posiadają też odpowiedni do tego sprzęt. Procedura jest standardowa, wszystko powinno więc przebiec bez większych zakłóceń. Powiedziała także, że Urząd Miejski w Nowogardzie pozostaje otwarty dla interesantów.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!