Koszykarska wicemistrzyni Polski z Goleniowa

2021-03-25 6:00

Była uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 z Goleniowa wywalczyła medal mistrzostw Polski w koszykówce kobiet!

Była uczennica SP 4 Goleniów - Weronika Dudek (w górnym rzędzie druga z prawej) wywalczyła srebrny medal Mistrzostw Polski U19 w barwach klubu Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski (Foto: Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski)

Mowa o Weronice Dudek, która zaczynała swoją przygodę ze sportem od siatkówki w SP 4 w Goleniowie, ale szybko zmieniła dyscyplinę na basket,. Pierwsze koszykarskie szlify zdobywała pod okiem nauczyciela wf Krzysztofa Mańkowskiego, który pomógł Weronice trafić do szkoły o koszykarskim profilu w Gorzowie, a tam trafiła do klubu Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski. Od tego momentu rozpoczął się już piękny koszykarski sen Weroniki. Wystarczy nadmienić, że od 14 roku życia powoływana jest regularnie do kadry Polski. Rok temu wywalczyła złoty medal w mistrzostwach Polski kobiet do lat 18. W tym roku jej klub z Gorzowa dotarł do finału rywalizacji kobiet w kategorii wiekowej U19. W finale Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski zmierzył się z GTK Gdynia. Lepsze okazały sie zawodniczki z Gdyni zwyciężając 73:66. Weronika Dudek w finale spędziła na parkiecie ponad 30 minut, rzucając 11 punktów. Srebrny medal Mistrzostw Polski stał się faktem, a gdy doda się do tego trzecie miejsce w Młodzieżowym Pucharze Polski sezon ten dla byłej uczennicy SP 4 z Goleniowa była ponownie rewelacyjny. Gratulujemy!