Krystian Zalewski z rekordem Polski w półmaratonie!

2020-10-17 17:17

Zawodnik Barnima Goleniów był najszybszym z Polaków w Mistrzostwach Świata w półmaratonie, które odbyły się dziś w Gdyni.

K. Zalewski zajął 34. miejsce z czasem 1:01:32. To najwyższa lokata spośród startujących Polaków. Najbardziej cieszy jednak ustanowiony nowy rekord Polski na tym dystansie, który podopieczny Jacka Kostrzeby poprawił o trzy sekundy (poprzedni należał do świętej pamięci Piotra Gładkiego i ustanowiony został dwadzieścia lat temu w Hadze). 34. miejsce K. Zalewskiego to równocześnie najlepszy występ Polaka podczas Mistrzostw Świata w Półmaratonie.
W Mistrzostwa Świata w Gdyni najszybszy był Jacob Kiplimo z Ugandy z wynikiem 58:49. Srebro wywalczył Kenijczyk Kibiwott Kandie (58:54), a brąz Etiopczyk Amedework Walelegn (59:08).