Krzysztof Sypień wygrywa w sądzie

2024-04-17 18:57
Sylwester Wasiak
2024-04-17 18:57

Anita Jurewicz przegrała proces sądowy w trybie wyborczym za rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię Krzysztofa Sypienia, kandydata na burmistrza Goleniowa. Wiceburmistrz Jurewicz zamieściła już przeprosiny na swoich profilach FB.

Przypomnijmy, że chodzi o kwestię rozpowszechniania nieprawdziwych informacji na temat kandydata do urzędu burmistrza Krzysztofa Sypienia przez Anitę Jurewicz (obecną wiceburmistrz Goleniowa), radną Rady Gminy Goleniów w najbliższej kadencji. A. Jurewicz w jednym z postów wskazała na udzielenie przez Arkadiusza Guziaka oraz Roberta Kuszyńskiego kandydujących na urząd Burmistrza Goleniowa w pierwszej turze wyborów poparcia Krzysztofowi Sypieniowi w drugiej turze tych wyborów w zamian za stanowiska zastępców burmistrza.
Sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w trybie wyborczym, który we wtorek 16 kwietnia wydał postanowienie zakazujące Anicie Jurewicz dalszego rozpowszechniania nieprawdziwych informacji godzących w dobre imię kandydata na urząd Burmistrza Gminy Goleniów Krzysztofa Sypienia w przedmiocie oferowania przez niego stanowisk urzędniczych, w tym zastępcy/zastępców burmistrza w zamian za poparcie jego kandydatury, mających na celu osłabienie jego pozycji w trakcie drugiej tury tych wyborów samorządowych. Nakazał również Anicie Jurewicz wystosowanie przeprosin Krzysztofa Sypienia poprzez opublikowanie ich w terminie 24 godzin od dnia uprawomocnienia się postanowienia, na portalu społecznościowym facebook.
Dziś postanowienie się uprawomocniło, a wiceburmistrz Jurewicz przed godziną zrealizowała wyrok sądu, przepraszając K. Sypienia na swoich profilach FB.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!