Lotniskowy Park Przemysłowy? Rozmowy trwają

2022-09-29 15:02
Paweł Palica
2022-09-29 15:02

Przedstawiciele gminy Goleniów prowadzą poważne rozmowy z dużymi firmami z branży lotniczej, które są zainteresowane realizacją inwestycji w pobliżu lotniska.

foto: Szczecin Airport

Sam temat nie jest nowy, bo o możliwości przyciągnięcia inwestorów z branży lotniczej mówiło się już kilka lat temu, gdy przy lotnisku otwierany był terminal towarowy firmy Waimea. Konkretów żadnych z tego do tej pory nie ma, jak się jednak okazuje, sprawa nie rozmyła się całkiem.

Poinformował o tym kilka dni temu wiceburmistrz Goleniowa Tomasz Banach, twierdząc, że są firmy zainteresowane wybudowaniem swoich obiektów na "zapleczu" portu lotniczego Szczecin - Goleniów. Jest zdecydowanie za wcześnie na to, by mówić o szczegółach, T. Banach zdradził jednak, że mogłoby chodzić między innymi o takie usługi dla linii lotniczych, jak malowanie samolotów czy wymiana niektórych elementów ich wyposażenia, na przykład foteli.

Czy cokolwiek z prowadzonych z potencjonalnymi inwestorami rozmów wyjdzie? Na razie nie wiadomo, bo owe rozmowy wciąż trwają. Są podobno mocno zaawansowane, ale wiążące decyzje jeszcze nie zapadły.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Port

odpowiedz
30.09.2022 18:12

Z obecną władza na lotnisku żadna inwestycja nie dojdzie do skutku ;)