„Łyso” w Lubczynie

2023-09-27 5:00
Sylwester Wasiak
2023-09-27 5:00

Z krajobrazu lubczyńskiej plaży zniknęły dorodne topole. Dlaczego zostały wycięte i czy pojawią się tam nowe nasadzenia? Odpowiedź na te pytania w materiale.

ZDJĘCIE 1 z 5

Po zakończeniu sezonu plażowego wycięte zostały olbrzymie topole, które od lat były nieodzownym elementem krajobrazu kąpieliska w Lubczynie, dając sporo cienia zwłaszcza w rejonie placu zabaw i boiska do koszykówki.
- Brakuje tych drzew, był cień, siedziało się na ławkach przyjemnie, a teraz jakoś tak dziwnie – skomentowali wczoraj ten fakt młodzi ludzie, których zastaliśmy na jednej z ławek na kąpielisku.
W sprawie wycinki skontaktowaliśmy się z administratorem tego terenu.
Jak nam przekazał Andrzej Łukasiak, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Goleniowie, topole miały już swoje lata i stanowiły zagrożenie dla korzystających z kąpieliska. Istniało duże prawdopodobieństwo, że w przypadku niesprzyjających warunków mogą runąć. Z tego powodu wystąpiono z wnioskiem o ich wycięcie i uzyskano pozytywną decyzję. Jak usłyszeliśmy od dyrektora A. Łukasiaka w miejsce wyciętych topoli, w niedalekiej przyszłości pojawią się nowe nasadzenia. Póki co trzeba przyzwyczaić się, do aktualnego krajobrazu kąpieliska, bez drzew.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Taaak

odpowiedz
28.09.2023 09:35

Tylko niszczenie wychodzi najlepiej....

nikusia

odpowiedz
27.09.2023 14:38

szkoda , bo teraz nie ma gdzie się skryć na ławeczce w cieniu :(

Jasne

odpowiedz
28.09.2023 17:35

najłatwiej wyciąć w pień, zwłaszcza w dobie zmian klimatycznych, gratulacje! Nie można było po prostu ich przyciąć? Niższe byłyby dużo bezpieczniejsze, a dawałyby tak potrzebny cień!