Mandat radnego wygaszony

2024-02-20 5:52
Sylwester Wasiak
2024-02-20 5:52

Wczoraj wojewoda zachodniopomorski wydał zarządzenie zastępcze w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miejskiej w Goleniowie Krzysztofa Sypienia.

Mandat jak wynika z dokumentu, został wygaszony w związku z naruszeniem zakazu wynikającego z treści art. 24f ust.1 ustawy o samorządzie gminnym. Radnemu na wydane zarządzenie przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Szczecinie w terminie 30 dni od dnia doręczenia zarządzenia.

Przypomnijmy, że w grudniu ub.r. wpłynęło pismo od wojewody zachodniopomorskiego, w którym wezwał on Radę Miejską w Goleniowie do podjęcia uchwały w sprawie wygaśnięcia mandatu radnego Rady Miejskiej w Goleniowie Krzysztofa Sypienia z powodu naruszenia przez niego ustawowego zakazu łączenia mandatu radnego z prowadzeniem działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia komunalnego Gminy Goleniów. Rada przygotowany wówczas projekt uchwały odrzuciła. Pisaliśmy o tym TUTAJ.Wojewoda wobec powyższego wydał wczoraj zarządzenie zastępcze wygaszając mandat radnego.

O sprawie tej pisaliśmy wcześniej. Materiały na ten temat można przeczytać: TUTAJ, TUTAJ i TUTAJ.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!