Masovia awansuje do okręgówki

2021-06-28 6:00

Dwa skutecznie egzekwowane rzuty wolne przez Pawła Pakula przyczyniły się do zwycięstwa w meczu z Promieniem i awansu Masovii do klasy okręgowej. Zapraszamy na relację i foto z tego spotkania oraz relację z pozostałych spotkań ostatniej kolejki A klasy.

ZDJĘCIE 1 z 15

Promień Mosty - Masovia Maszewo 2:4
Bramki: Antczak, Jastrowicz – Pakul – 2, Kubiak, Więch.
W pierwszej połowie spotkania lepiej prezentował się Promień, który stworzył sobie okazje do objęcia prowadzenia, jednak ich nie wykorzystał. Zawodnicy Masovii ewidentnie byli spięci stawką spotkania (zwycięstwo gwarantowało im awans bez oglądania się na rywali). W 37 minucie to jednak Masovia objęła prowadzenie po pięknym golu z rzutu wolnego Pakula. Z prowadzenia maszewiacy cieszyli się zaledwie cztery minut. W 41 minucie do remisu doprowadził Antczak. W przerwie w szatni Masovii musiało paść wiele ostrych słów, gdyż od początku drugiej połowy lider rozgrywek ruszył zdecydowanie do ataków. W 50 minucie podopieczni Marcina Bąka objęli ponownie prowadzenie, a na listę strzelców wpisał się Kubiak. Pięć minut później podwyższył Więch i wydawało się, że upragnione zwycięstwo i awans jest już pewny. Tymczasem w końcówce spotkania sędzia podyktował rzut karny dla Promienia. Jedenastkę na bramkę zamienił Jastrowicz. W doliczonym czasie gry Masovia egzekwowała rzut wolny. Do piłki podszedł Paweł Pakul i pewnym uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, pieczętując zwycięstwo i awans Masovii do klasy okręgowej.

Pomorzanin Przybiernów - Znicz Wysoka Kamieńska 1:1
Bramka: Bajda
W pierwszej połowie Znicz objął prowadzenie w 24 minucie i do przerwy wynik nie uległ zmianie. W drugiej połowie Pomorzanin zdołał doprowadzić do wyrównania. W 59 minucie gola na wagę remisu na koniec sezonu dla Pomorzanina strzelił Kamil Bajda.

Błękitni Trzygłów - Hanza Goleniów 1:2
Bramki: Michał Lebioda, Jacewicz.
Do przerwy Błękitni Trzygłów prowadzili po golu zdobytym w 13 minucie spotkania. Hanza do odrabiania strat wzięła się w drugiej połowie. W 69 minucie do remisu doprowadził Michał Lebioda, a bramkę na wagę trzech punktów w tym spotkaniu strzelił Hubert Jacewicz w 76 minucie spotkania.

Leśnik Kliniska - Zalew Stepnica 3:0
Mecz Leśnika z Zalewem nie doszedł do skutku. Zalew nie przyjechał na spotkanie i Leśnik wygrał na koniec sezonu walkowerem

OKS Center MD Goleniów - Jastrząb Łosośnica 1:1
Bramka: Mituła
W meczu na szczycie tabeli padł remis. OKS pierwszy objął prowadzenie. W 8 minucie na listę strzelców wpisał się Kamil Mituła, skutecznie egzekwując rzut wolny z około 25 metrów. Do przerwy obie drużyny mógł zdobyć przynajmniej po dwa gole. W OKS-ie zawiodła skuteczność, a dla zespołu Jastrzębia Łosośnica największą przeszkodą był tego dnia znakomicie spisujący się w bramce goleniowianian Mariusz Grabowski. Po przerwie obie drużyny nie zwalniały tempa. W 70 minucie zespół gości wyrównał po zamieszaniu pod bramką OKSu. Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie, spotkanie zakończyło się podziałem punktów.

Radowia Radowo Małe - Pionier Żarnowo 5:2
Bramki: Komenda, Kraszkiewicz.
Do przerwy Radowia prowadziła 2:0. Siedem minut po wznowieniu gry w drugiej połowie kontaktowego gola strzelił Paweł Komenda. Później Radowia w ciągu trzech minut strzeliła kolejne dwa gole, na które Pionier odpowiedział tylko jednym trafieniem autorstwa Jakuba Kraszkiewicza.