2021-06-16 6:22
Sylwester Wasiak

Młodzi lekkoatleci Hanzy Goleniów wystartowali w Małym Memoriale Ireny Szewińskiej. Padło kilka rekordów...

Podopieczni Piotra Walkowiaka ustanowili kilka nowych rekordów życiowych, jak również udane debiuty najmłodszych adeptów sekcji lekkiej atletyki, były zwieńczeniem pierwszej części sezonu lekkoatletycznego 2021 roku.
W biegu na dystansie 60m wystartowały: Julia Cieślak - 11.69 (rekord życiowy), Lena Brzezińska - 11.77 i Kacper Maciołek, który zakwalifikował się do finału, zajmując w nim piąte miejsce, uzyskał wynik - 10.71 (rekord życiowy). Darkowi Puciłowskiemu zabrakło 0,01sek do wejścia do finału i ostatecznie zajął siódme miejsce z czasem 9.80sek. W biegu na dystansie 300m Zuzia Halec z czasem 61.47 (rekord życiowy) zajęła szóstą lokatę, Wojtek Dąbrowski uzyskał wynik 60.51, który uplasował go na dziewiątej pozycji, a Lena Palica dobiegła do mety z czasem 57.79 (rekord życiowy). W biegu na dystansie 600m czwarte miejsce zajął Dominik Piotrowicz, uzyskując na mecie czas 2.13.67 (rekord życiowy), a tuż za nim na metę wbiegł Filip Lewandowski, który z czasem 2.14.15 zajął piąte miejsce.
Wszyscy zawodnicy uczęszczają do Szkoly Podstawowej nr 1 w Goleniowie
Na zdjęciu: Wojtek Dąbrowski, Lena Wierzbicka, Zuzia Halec, Dominik Piotrowicz, Magda Saracen Wiśniewska, Piotr Walkowiak, Darek Puciłowski, Filip Lewandowski, Lena Palica i Julia Cieślak