Nadmorskie strzelanie

2020-08-25 16:11

Rekord Polski i trzy medale to osiągnięcia goleniowskich strzelców z klubu „Tarcza” na zawodach II Rundy Pucharu Polski i Mistrzostwach Wybrzeża w Ustce.

Bardzo dobrze spisała się Zuzanna Pierko rywalizująca w grupie juniorek. Zawodniczka „Tarczy” w kwalifikacji konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów zajęła trzecie miejsce z wynikiem 553 punktów i otrzymała awans do ścisłego finału. Do finału goleniowianka stanęła z ośmioma najlepszymi zawodniczkami tej konkurencji, a rywalizacja rozpoczęła się na nowo, gdyż zawodniczki rozpoczynają walkę od zera. Zuzanna rozpoczęła dwoma seriami pięciostrzałowymi, które były najwyższe wśród finalistek. Następna część finału to strzały pojedyncze oddawane w czasie 50 sekund. Zawodniczka „Tarczy” do samego końca trwania finału znajdowała się na szczycie tabeli i ustanowiła nowy rekord Polski w finale.
Zuzanna Pierko oprócz wspomnianego pierwszego miejsca i rekordu Polski zdobyła jeszcze brązowy medal w konkurencji pistoletu sportowego 30+30.
W grupie pistoleciarzy startował również Michał Fajfrowski, który w kwalifikacji konkurencji pistoletu pneumatycznego zajął 3 miejsce, lecz ostatecznie w finale znalazł się na 7 miejscu.
Jolanta Tabaka w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc w kategorii seniorek zdobyła srebrny medal z wynikiem 613,6 punkta.
W zawodach wziął udział również Marcin Majka, który w finale konkurencji karabinu pneumatycznego zajął 4 miejsce, natomiast w finale konkurencji karabinu dowolnego 3x40 strzałów uplasował się na 5 pozycji.

Pierwsza od lewej Zuzanna Pierko (Tarcza Goleniów) rekordzistka Polski w konkurencji pistoletu pneumatycznego 60 strzałów.

Od lewej: delegat techniczny Patryk Brzeziński i Jolanta Tabaka (Tarcza Goleniów) zdobywczyni srebrnego medalu w konkurencji karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc w kategorii seniorek.

Drugi od prawej Marcin Majka (Tarcza Goleniów) czwarty w konkurencji karabinu pneumatycznego i piąty w konkurencji karabinu dowolnego 3x40 strzałów.