Nauczyciele otrzymali akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego [FILM]

2023-08-31 13:54
Karol Szumny
2023-08-31 13:54

Starosta Gryficki Ryszard Chmielowicz wręczył dziś pięciorgu nauczycielom akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

W Starostwie Powiatowym w Gryficach odbyło się dziś spotkanie z nauczycielami, którym wręczono akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego.

- To piękny dzień dla nas, bo przed rozpoczęciem roku szkolnego miałem tę przyjemność wręczyć nominacje na kolejny stopień awansu zawodowego pięciorgu nauczycielom – mówi starosta Powiatu Gryfickiego Ryszard Chmielowicz.

Stopień nauczyciela mianowanego otrzymują nauczyciele, którzy po uzyskaniu poprzedniego awansu na stopień nauczyciela kontraktowego odbyli staż (2 lata i 9 miesięcy) oraz zdali egzamin przed komisją egzaminacyjną dla nauczyciela ubiegającego się o awans na stopień nauczyciela mianowanego.

- Wczoraj nauczyciele wypełnili obowiązek egzaminacyjny. Z dumą mogę podkreślić, że wszyscy świetnie wypadli. Opinia komisji była bardzo pozytywna […] – zaznacza Ryszard Chmielowicz.

- To kolejny etap w naszej pracy zawodowej. Na razie nauczyciel mianowany, później nauczyciel dyplomowany, także bardzo się cieszymy. Na pewno jest to ważna chwila – mówi Agnieszka Wojsznis, nauczycielka w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Płotach.

- Przygotowania kosztowały nas wiele pracy, ale myślę, że sam egzamin nie był trudny. Pytania od komisji dotyczyły naszej pracy – tłumaczy Mateusz Gałecki, nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w  Gryficach.

Akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego otrzymali:

  • Pani Agnieszka Kapella – nauczycielka w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach;
  • Pani Agnieszka Wojsznis – nauczycielka w Zespole Szkół im. Wincentego Witosa w Płotach;
  • Pani Katarzyna Dwulit-Ulidowska – nauczycielka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym im. Janusza Korczaka w Rewalu;
  • Pan Mateusz Gałecki – nauczyciel w Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Bolesława Chrobrego w Gryficach;
  • Pan Paweł Mazurski – nauczyciel w Zespole Szkół im. Czesława Miłosza w Gryficach.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

31.08.2023 22:29

Najlepsze jest to że nauczyciele nie mają zbytnio problemu z uczniami tylko z kretyńskimi rodzicami, roszczeniowi idioci myślą że z dwójki rodziców idiotów urodził się geniusz. Łażą na skargi do dyrektora, godziny dziecku nie poświęcą a nauczyciel ma mu dziecko wychować. Odechciewa się być nauczycielem, nie z powodu zarobków a rodziców idiotów !!! PS są na szczęście wyjątki.