Nie będzie masowej wycinki kasztanowców w Maszewie!

2020-10-13 15:43
Sylwester Wasiak
2020-10-13 15:43

Jak wiele znaczy dla mieszkańców Maszewa aleja kasztanowców na ul. Jedności Narodowej, można było przekonać się wczoraj wieczorem w mediach społecznościowych.

Jeden z mieszkańców gminy Maszewo na swoim koncie opublikował wpis następującej treści:
„…Niby nic nie zwykłego, ale zauważyliśmy, że wszystkie kasztany na Jedności Narodowej zostały zaznaczone do wycięcia! Czy ktoś coś wie na ten temat? Przecież to nasza Katanien Alle! Kultowa Aleja!”
Wpis ten, mimo że ukazał się późnym wieczorem, wzbudził duże zainteresowanie i zaniepokojenie wielu mieszkańców Maszewa. Odnieśli się do niego również przedstawiciele Urzędu Gminy, którzy opublikowali dziś następującą odpowiedź:
„ W związku z informacjami, jakie pojawiły się w mediach społecznościowych, dotyczącymi rzekomej wycinki drzew – kasztanów informujemy, że oznaczenie znakiem „X” drzew gatunku kasztanowiec rosnących w pasie drogowym drogi wojewódzkiej nr 113 – ul. Jedności Narodowej w Maszewie oznacza, że drzewa te zostaną poddane pielęgnacji zgodnie z ustawą o ochronie drzew. Przedmiotowe prace w koronie drzew będą wykonane przez firmę zewnętrzną wyłonioną w przetargu nieograniczonym. Rejon Dróg Wojewódzkich w Stargardzie jest obecnie w trakcie procedury przetargowej na przedmiotową usługę.”

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!