Nie będzie strajku maszynistów

2023-10-05 15:12
Karol Szumny
2023-10-05 15:12

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny POLREGIO poinformował o odwołaniu strajku, który miał odbyć się 10 października 2023 roku.

O sprawie głośno zrobiło się pod koniec września. W komunikacie Związku Zawodowego Maszynistów Kolejowych w Polsce poinformowano wówczas, że „w związku z brakiem porozumienia w sprawie podwyżki wynagrodzeń dla pracowników zachodniopomorskiego i warmińsko-mazurskiego, w wyniku braku zgody Urzędów Marszałkowskich na sfinansowanie tej podwyżki […]” zostanie zorganizowany strajk. Pociągi miały stanąć 10 października.

Tak się jednak nie stanie, bo obie strony doszły do porozumienia.

„W związku z zawartym porozumieniem z zarządem Polregio S.A. dotyczącym wdrożenia podwyżki do wynagrodzeń dla pracowników Zachodniopomorskiego Zakładu Spółki w Szczecinie Międzyzakładowy Komitet Protestacyjny odwołuje zaplanowany na 10 października 2023 roku strajk w województwie zachodniopomorskim” – poinformował Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjny POLREGIO.

Jak czytamy na stronie Urzędu Marszałkowskiego, „Zarząd Spółki POLREGIO zadeklarował, że podwyżki zostaną zrealizowane w przyjętym na ten rok limicie budżetowym, dzięki wzrostowi przychodów ze sprzedaży biletów oraz ograniczeniu innych pozycji kosztowych”.

Dodano, że Zarząd Województwa Zachodniopomorskiego przyjął informację o rozliczeniu kosztów podwyżki dla pracowników POLREGIO w ramach obowiązującej umowy.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!