Nie żyje legenda goleniowskiego WOPR-u

2021-07-15 23:28
Sylwester Wasiak
2021-07-15 23:28

Zmarł Ludwik Rutkowski, wieloletni ratownik WOPR pełniący dyżury m.in. na kąpielisku w Lubczynie i basenie Fala w Goleniowie.

Foto: Zachodniopomorskie WOPR

Tę smutną wiadomość przekazał zachodniopomorski WOPR.
- Z ogromnym żalem zawiadamiamy, że w dniu 13 lipca na wieczną wachtę odszedł nasz Kolega i mentor, Ratownik WOPR Michał LUDWIK Rutkowski. W ciągu 77 lat życia niemal 60 oddał WOPR-owi, wstąpił do organizacji 15 czerwca 1963 roku i przez niemal cały okres swojego życia był czynnym ratownikiem wodnym, pełniąc dyżury na wielu kąpieliskach, głównie jednak na swoim macierzystym w Lubczynie oraz na basenie Fala w Goleniowie. Z pewnością wiele pokoleń mieszkańców powiatu goleniowskiego pamięta go, jako zasadniczego ratownika obdarzonego bardzo dużym poczuciem humoru, wodniaka, który pasję ratownictwa łączył z zamiłowaniem do kajaków, będąc medalistą i reprezentantem Polski w tej dyscyplinie.
W latach 2000-2006 pełnił funkcję prezesa i wiceprezesa Oddziału Powiatowego WOPR w Goleniowie. Za swoje zaangażowanie i wkład w działalność WOPR był odznaczany licznymi medalami: Brązową, Srebrną i Złotą z Wieńcem Laurowym Honorową Odznaką WOPR, w roku 2009 za wieloletni okres pracy w charakterze ratownika odznaczony odznaką „Zasłużony Ratownik WOPR”.
Zawsze niezwykle aktywny i nigdy nieodmawiający pomocy dla innych młodszych stażem kolegów. Jako działacz społeczny dbał o sprzęt ratowniczy, jego konserwację i przygotowanie do sezonu letniego. Poza sezonami pracy doskonalił swoje umiejętności, poprzez udział w wielu szkoleniach dla ratowników wodnych. Wiedzę zdobytą podczas pełnienia roli ratownika wodnego przekazywał młodszym pokoleniom, szkoląc adeptów ratownictwa z zakresu bezpieczeństwa nad wodą oraz udzielania pierwszej pomocy. Ostatnią dekadę pełnił zaszczytną funkcję Przewodniczącego Sądu Koleżeńskiego WOPR WZ. Kolega Ludwik był niedoścignionym wzorem do naśladowania. Łączymy się w bólu z pogrążoną w smutku Rodziną Ludwika. Pogrzeb rozpocznie się w dniu 17 lipca o godzinie 10:50 nabożeństwem w kaplicy na cmentarzu w Goleniowie – informują władze zachodniopomorskiego WOPR-u.

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

16.07.2021 21:07

Pan Ludwik, czlowiek starej szkoly, taki ludzi juz coraz mniej miedzy nami. Niech spoczywa w pokoju ... Czesc Jego Pamieci!