Niepokojące statystyki weekendu: Pijani, na zakazie i drogowi piraci!

2020-10-19 17:38
Sylwester Wasiak
2020-10-19 17:38

Sześciu nietrzeźwych, dwóch prowadzących auta na zakazie i trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h!

Bilans minionego weekendu na drogach powiatu goleniowskiego może niepokoić.
- Już w piątkowe południe po godz. 11:00 policjanci ze Stepnicy ujawnili 52-letniego cyklistę , który na podróż rowerem wybrał się z prawie dwoma promilami alkoholu – informuje mł. asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.
Kolejny nietrzeźwy kierujący trafił w ręce mundurowych przed północą w miejscowości Szczytniki. 50-letni kierujący Citroenem Berlingo miał 2,2 promila alkoholu w organizmie.
Po godzinie drugiej w nocy nowogardzcy policjanci zatrzymali 25-letniego kierującego VW Sharan znajdującego się pod wpływem środków odurzających. A tuż po godzinie 15:00 w Korytowie wpadł 40-letniego motorowerzystę z 1,5 promila alkoholu w organizmie.
W niedzielę o godz. 4:34, policjanci z goleniowskiej patrolówki zatrzymali 62-letniego kierującego Skodą. Badanie stanu trzeźwości wykazało 0,7 promila alkoholu w organizmie.
- Bilans niechlubnej listy zamknął 57-letni kierowca Nissana, który na przejażdżkę samochodem wybrał się mając w organizmie 0,7 promila alkoholu. Ponadto, mundurowi ujawnili 2 kierujących samochodem pomimo orzeczonego zakazu. O losie lekkomyślnych kierujących zadecyduje sąd. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat pozbawienia wolności. Za złamanie sądowego zakazu grozi od 5 lat pozbawieniu wolności – informuje mł. asp. A. Dygas.
Podczas weekendowych służb policjanci z Wydziału Ruch Drogowego ujawnili trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanych przekroczyli prędkości 50 km/h.
Pierwszy kierujący został zatrzymany w piątkowy wieczór w Tarnówku. 22-letni kierowca Forda w terenie zabudowanym przy ograniczeniu prędkości do 40 km/h jechał 97 km/ h. Drugi kierowca został zatrzymany przez policjantów w Budzieszowicach. 31-letni kierowca Opla w obszarze zabudowanych jechał z prędkością 102 km/h. Ostatniego namierzyli policjanci ruchu drogowego przed 8:00 w Żarnówku. 26-letni kierowca BMW w ternie zabudowanych, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h jechał z prędkością 102 km/h.
Na konto kierujących trafiły mandaty i punkty karne. Dodatkowo utracili oni prawa jazdy na okres trzech miesięcy.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!