Nowa apteka w centrum miasta

2023-05-28 12:30
Sylwester Wasiak
2023-05-28 12:30

Po kilku latach przerwy ponownie działać będzie apteka na ulicy Grunwaldzkiej w Goleniowie. Kiedy nastąpi jej otwarcie oraz czy będzie pełniła dyżury w porze nocnej i w święta? Odpowiedź w materiale.

W lokalu przy ul. Grunwaldzkiej 4 od wielu lat działała jedna z najstarszych apteka w Goleniowie, która została jednak zamknięta kilka lat temu. Miejsce to jednak wróci niebawem do życia, gdyż lada dzień otwarta zostanie tam nowa apteka pod szyldem sieci Gemini.

- Aktualnie przygotowujemy naszą aptekę do otwarcia. Obecnie trwa jej zatowarowanie, aby zapewnić okolicznym mieszkańcom odpowiedni poziom dostępności do asortymentu aptecznego. Apteka zostanie niezwłocznie uruchomiona, jak zostaną dostarczone wszystkie zamówienia z hurtowni farmaceutycznych - powinno to nastąpić w ciągu najbliższych kilku dni – informuje nas mgr farm. Michał Skibicki.

Czy apteka będzie dyżurowała w wybrane dni świąteczne i w porze nocnej co jak wiemy, jest problemem w Goleniowie?

- Zgodnie z art. 94 ust. 2 ustawy z dnia 6 września 2001 r. Prawo farmaceutyczne to rada powiatu, po zasięgnięciu opinii wójtów, burmistrzów, prezydentów miast gmin z terenu powiatu i samorządu aptekarskiego, ustala rozkład godzin pracy i dyżurów aptek ogólnodostępnych. W dniu 26 stycznia 2023 r. została podjęta Uchwała Nr XLI/268/23 Rady Powiatu Goleniowskiego, która określa szczegółowy rozkład dyżurów aptek ogólnodostępnych w Goleniowie. Nasza apteka nie jest ujęta w załączniku do uchwały, tak więc do czasu zmiany uchwały przez radę powiatu nie będzie pełniła dyżurów nocnych – poinformował nas M. Skibicki.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!