Oskarżeni o handlowanie narkotykami

2021-07-23 15:15
Sylwester Wasiak
2021-07-23 15:15

Trzech mężczyzn z powiatu goleniowskiego stanie przed sądem za wprowadzanie do obrotu narkotyków.

Foto: Internet

O sprawie poinformowała Prokuratura Okręgowa w Szczecinie. 4 lutego w Kulicach pod Nowogardem policja zatrzymała do kontroli drogowej Forda. W toku podjętych czynności okazało się, że kierujący nim mężczyzna znajduje się pod wpływem amfetaminy, a ponadto w pojeździe posiadał 21 gram amfetaminy. W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany, a dalsze czynności procesowe w sprawie doprowadziły do ustalenia dwóch kolejnych osób podejrzanych, od których podejrzany m.in. nabył narkotyki.
Wszyscy podejrzani usłyszeli zarzuty udzielania narkotyków innym osobom, również w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, jeden z nich ponadto usłyszał zarzut posiadania, wprowadzenia do obrotu narkotyków i kierowania pojazdem pod ich wpływem, jeden mężczyzna usłyszał ponadto zarzut posiadania znacznej ilości amfetaminy, a kolejny uczestnictwa w obrocie narkotykami.
Na wniosek prokuratora wobec dwóch podejrzanych sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec trzeciego sprawcy zastosowano dozór policji i zakazu opuszczania kraju. Ponadto na mieniu jednego z podejrzanych prokurator dokonał zabezpieczenia majątkowego.
Podejrzani w wieku 27, 23 i 35 lat w toku śledztwa przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Dwaj z nich byli już wcześniej karani sądownie, a niektórych z zarzucanych im czynów dopuścili się w ramach powrotu do przestępstwa. Grozi im kara pozbawienia wolności od roku do 15 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!