Oskarżony o zbrodnię stanie przed sądem!

2021-01-20 17:40
Sylwester Wasiak
2021-01-20 17:40

Od 8 lat do kary dożywotniego pozbawienia wolności grozi mężczyźnie, który postrzelił z dubeltówki uczestnika imprezy na działkach w Nowogardzie.

Prokurator Rejonowy w Goleniowie skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia wobec mężczyzny podejrzanego o usiłowanie zabójstwa. Jak ustaliła prokuratura w dniu 12 kwietnia 2020r. pokrzywdzony z podejrzanym przebywali na terenie ogródków działkowych. Ponieważ na jednej z działek podejrzany zauważył ognisko, udał się do przebywających tam osób, zwracając im uwagę oraz informując, iż powiadomi policję, po czym wrócił na swoją działkę. Po krótkiej chwili zabrał z altanki broń wraz z amunicją śrutową i udał się ponownie na działkę, na której przebywała grupka osób, w tym pokrzywdzony. Gdy mężczyźni szykowali się do opuszczenia działki podejrzany z odległości kilkunastu metrów oddal strzał w kierunku pokrzywdzonego, trafiając go śrutem w brzuch oraz klatkę piersiową. Z uwagi na powyższe jeden z mężczyzn podbiegł do podejrzanego, wyrwał mu broń, a następnie go obezwładnił. Podejrzany nie posiadał wymaganego na broń palną i amunicję zezwolenia, ponadto wobec jednego z przebywających na działce mężczyzn wypowiadał groźby pozbawienia życia.
Wskutek zdarzenia pokrzywdzony odniósł liczne i rozległe obrażenia w obrębie brzucha i klatki piersiowej, które wymagały natychmiastowych zabiegów medycznych ratujących mu życie. Obrażenia te stanowiły ciężki uszczerbek na zdrowiu pokrzywdzonego w postaci choroby realnie zagrażającej życiu, w rozumieniu art. 156 § 1 kk.
Sprawca został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ten środek zapobiegawczy był stosowany również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu.
Podejrzany, 64-latek formalnie nie przyznał się do zarzucanego mu czynu usiłowania zabójstwa i złożył wyjaśnienia. W przeszłości nie był karany sądownie.
Za usiłowanie zabójstwa na podstawie art. 148 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!