Ostatni koncert w tym sezonie letnim – „Lato z Bossanovą”

2022-08-26 9:06
Karol Szumny
2022-08-26 9:06

Wioska Artystyczna Janowo i Gminny Klub Kultury w Karnicach zapraszają na koncerty „Lato z Bossanovą” w wykonaniu Doroty Chanieckiej. Występy artystki odbędą się ramach Teatru Małomiasteczkowego w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach 26 i 27 sierpnia o godzinie 18:45.

Przed nami ostatnie koncerty w tym sezonie letnim. W ramach Teatru Małomiasteczkowego wystąpi Dorota Chaniecka. Występ odbędzie się w Gminnym Klubie Kultury w Karnicach 26 i 27 sierpnia 2022 r. o godzinie 18:45.

Opis artystki:

Dorota Chaniecka to absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu, obecnie jest aktorką Teatru Śląskiego w Katowicach. Zagrała tam m.in. rolę Gretchen w „Mein Kampf” G. Taboriego, Szwaczkę w „Szwaczkach” P. Sali, Pannę Młodą w „Weselu” St. Wyspiańskiego, Urszulę/Dorianę/Celin w „Świat jest skandalem” T. Mana, Albertynkę w „5 razy Albertyna” M. Tremblaya. Otrzymała też wyróżnienie za rolę Dziewczynki w spektaklu „Ślimaczek i Zmorka” w Teatrze Animacji w Poznaniu na I Ogólnopolskim Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych dla Dzieci i Młodzieży „Konteksty” w Poznaniu. Została uznana za najlepszą aktorkę Teatru Animacji w sezonie 2004/2005, zagrała m.in. w filmie „Drzazgi” Macieja Pieprzycy.

U boku artystki wystąpi również Marcin Szermański – gitarzysta, pedagog, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Aliny Gruszki. Laureat ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursów gitarowych. Współpracował także w NOSPR oraz Filharmonią w Katowicach, wykorzystując umiejętności gry na gitarze i mandolinie. Z jednakowym powodzeniem gra muzykę klasyczną, jak i rozrywkową.

Bilety do nabycia na stronie Wioski Artystycznej Janowo, a także na miejscu przed spektaklem.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!