Sylwester Wasiak

Zespoły Masovii, Promienia, Leśnika i Hanzy zainkasowały komplety punktów w minionej serii spotkań. Zapraszamy na relację z 23.kolejki rozgrywek...

Promień Mosty - Błękitni Trzygłów 4:0
Bramki: Jastrowicz – 3, Banasiewicz.
Promień podtrzymał doskonały bilans spotkań u siebie, odniósł przekonujące zwycięstwo i nadal pozostaje niepokonany na własnym terenie. W miniony weekend ekipa z Mostów rozprawiła się z Błękitnymi Trzygłów. Do przerwy gospodarze prowadzili 2:0, a ostatecznie zwyciężyli 4:0. Trzy gole strzelił Adrian Banasiewicz, a jedno trafienie dorzucił Michał Jastrowicz. Promień plasuje się na czwartym miejscu w ligowej tabeli.

Masovia Maszewo - Jastrząb Łosośnica 3:1
Bramki: Dębowczyk, Pakul, Ryczkowski
Masovia ogrywa kolejnego rywala w walce o awans. Jastrząb to trzecia drużyna ligi jednak w sobotę i tę przeszkodę podopieczni Marcina Bąka pokonali. Wynik spotkania gospodarze otworzyli w 6 minucie po golu strzelonym przez Dębowczyka. Na kolejną bramkę i sporo emocji kibice czekali do końcówki pierwszej odsłony spotkania. W41 minucie na 2:0 podwyższył Pakul. Ten sam zawodnik mógł wpisać się jeszcze raz na listę strzelców, jednak w doliczonym czasie gry zmarnował rzut karny i do przerwy gospodarze prowadzili 2:0.
W drugiej połowie w 70 minucie goście strzelili bramkę kontaktową. Na szczęście siedem minut później trzecie trafienie dla Masovii zaliczył Ryczkowski i spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem lidera 3:1.

Zalew Stepnica - Znicz Wysoka Kamieńska 3:4
Bramki: gol samobójczy, Blatkiewicz, Moczniański.
Niespodziewana przegrana Zalewu z outsiderem rozgrywek. Do przerwy kibice przeżyli prawdziwy rollercoaster. Po 30 minutach gry goście prowadzili 2:0. Zalew uzyskał kontaktowe trafienie za sprawą samobójczego trafienia zawodnika Znicza, ale minutę później goście podwyższyli na 3:1. W ostatnich minutach pierwszej połowy ekipa Zalewu doprowadziła jednak do wyrównania po trafieniach Blatkiewicza w 42 minucie i Moczniańskiego w 45 minucie. Remisem 3:3 zakończyła się pierwsza część spotkania. Wynik meczu ustalony został na początku drugiej odsłony gdy w 51 minucie goście zdobyli gola na 4:3 i takim wynikiem zakończyło się ostatecznie to spotkanie.

Leśnik Kliniska - Sowianka Sowno 7:1
Bramki: Pracowity – 4, Derech, Bobryk, Witek.
Zawodnicy, działacze i kibice Leśnika mogą tylko żałować, że ich drużyna przespała początek rozgrywek. Leśnik w drugiej części sezonu regularnie punktuje i gdyby nie straty z pierwszej części rozgrywek drużyna ta mogłaby z powodzeniem walczyć o awans. Rzeczywistość jest jednak taka, że obecnie Leśnik jest w środku tabeli, ale legitymuje się doskonałą serią 10 spotkań bez przegranej, w tym sześciu zwycięstw i czterech remisów. W miniony weekend podopieczni Mariusza Bernacha rozprawili się z Sowianką, deklasując rywali 7:1 i tym samym odnosząc najwyższe zwycięstwo w sezonie. Do przerwy Leśnik prowadził 2:0 po golach Daniela Pracowitego i Dawida Witka. Goście około 55 minuty zdobyli bramkę kontaktową, po której Leśnik rozpoczął ostre strzelanie. Kolejne trzy gole zdobył Daniel Pracowity, a po jednym trafieniu dorzucili Michał Bobryk i Krystian Derech.

Radowia Radowo Małe - Pomorzanin Przybiernów 4:2
Bramki: Bajda, Bartusiak.
Bez punktów z wyjazdowego pojedynku w Radowie Małym powrócili piłkarze Pomorzanina. Mecz rozpoczął się dobrze dla miejscowych, którzy w 10 minucie objęli prowadzenie. Cieszyli się z niego tylko trzy minuty, bo do remisu doprowadził Kamil Bajda. Jeszcze przed przerwą Radowia trafiła dwukrotnie, wychodząc na prowadzenie 3:1. Nadzieję gościom przywrócił Konrad Bartusiak, strzelając gola kontaktowego na 3:2 w 67 minucie. Ostatnie zdanie należało jednak do gospodarzy, którzy w końcówce ustalili rezultat spotkania na 4:2.

Pionier Żarnowo - Hanza Goleniów 0:1
Bramka: Klotz.
Mecz Pioniera z Hanzą przyniósł tylko jednego gola. Złotą bramkę na wagę trzech punktów dla gości z Goleniowa strzelił Zygmunt Klotz w 15 minucie. Hanza podtrzymała udaną passę, gdyż był to siódmy mecz z rzędu bez porażki.