Oto ceny nowych mieszkań w nadmorskich miejscowościach. Tanio już było

2024-07-02 14:23
Karol Szumny
2024-07-02 14:23

Nad Bałtykiem droga nie tylko ryba. Ceny za metr kwadratowy nowych mieszkań sięgają nawet 28 tys. złotych. Tak jest w Świnoujściu. Pokaźne kwoty wyłożymy również, kupując mieszkanie w Pogorzelicy czy w Rogowie – więcej niż przykładowo w Kołobrzegu czy w Gdańsku.

Ceny nowych mieszkań w nadmorskich miejscowościach szokują

Według wyliczeń BIG DATA RynekPierwotny.pl, największego ogólnopolskiego portalu z ofertami mieszkań i domów od deweloperów, najwyższa średnia cena metra kwadratowego mieszkań w ofercie firm deweloperskich występuje w Świnoujściu. Sięga ona już 1,3 mln zł, a w przeliczeniu na metr kwadratowy przekracza 28 tys. zł.

Niewiele mniej zapłacimy również w Międzyzdrojach. Tam deweloperzy życzą sobie średnio 25,5 tys. zł za metr. Sporo zapłacimy także w Krynicy Morskiej, na Helu, Dziwnowie, Ustroniu Morskim czy w Dźwirzynie. W tej ostatniej miejscowości mieszkania w ofercie deweloperów kosztują średnio ponad 18,1 tys. zł za metr kwadratowy.

W raporcie BIG DATA RynekPierwotny.pl znajdziemy również dwie miejscowości z powiatu gryfickiego. W Pogorzelicy średnia cena za metr kwadratowy wynosi 16,4 tys. zł. Z kolei w Rogowie zapłacimy nieco ponad 16 tys. zł. To więcej niż przykładowo w Kołobrzegu (15,1 tys. zł) czy Gdańsku (14,8 tys. zł).

Skąd taka różnica? Autorzy raportu wyjaśniają, że w dużych miastach lokalizacje są nieco bardziej atrakcyjne z punktu widzenia nabywców mieszkań wakacyjnych. Dlatego różnice między najtańszymi i najdroższymi mieszkaniami mogą być bardzo duże.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!