Pastwił się nad rodziną, synowi złamał nos. Sąd w Goleniowie go rozliczy

2022-05-24 10:02
RED
2022-05-24 10:02

Akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie, któremu zarzucono psychiczne i fizyczne znęcanie się nad żoną oraz dziećmi, skierował do sądu Prokurator Rejonowy w Goleniowie.

Proceder ten trwał latami - od listopada 2009 r. do grudnia 2021 r. Jak wynika z ustaleń prokuratury, w tym czasie 54-latek w Nowogardzie i pobliskiej miejscowości, znajdując się pod wpływem alkoholu, wszczynał awantury domowe, w trakcie których ubliżał żonie i dzieciom, a także groził im pozbawieniem życia. Córce wykręcał ręce, bił ją po twarzy i głowie, synów dusił, wobec jednego z nich stosował kary cielesne, uderzając go gumowym wężem, a podczas jednej z awantur uderzył go pięścią w twarz, powodując złamanie nosa. 

Podejrzany stosował również przemoc fizyczną wobec żony, która jest osobą nieporadną z uwagi na przebyty udar niedokrwienny mózg. Bił ją, popychał, szarpał, a nadto podczas jednej z awantur uderzył pięścią w twarz, powodując złamanie zęba.

Podejrzany został zatrzymany, a następnie na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!