Piłkarze okręgówki wrócili na boiska!

2021-03-07 20:10

Ważne zwycięstwo Pomorzanina, niedosyt ekipy Dęba Dębice i wysoka przegrana Orła. Tak w skrócie rozpoczęły zmagania w rundzie wiosennej zespoły z powiatu goleniowskiego.

Zespół Pomorzanina Nowogard od zwycięstwa rozpoczął rundę wiosenną klasy okręgowej. (Foto: Pomorzanin Nowogard/FB)

Prawobrzeże Świnoujście - Pomorzanin Nowogard 1:2 (0:1)
Bramki: Kibitz, Mykhailov
Pomorzanin Nowogard w meczu inaugurującym piłkarską wiosnę potwierdził swoje aspiracje do awansu i pokonał w Świnoujściu tamtejsze Prawobrzeże 2:1. Po pierwszych 45 minutach nowogardzianie prowadzili 1:0 po golu strzelonym przez Michała Kibitza w 32 minucie. W 57 minucie gospodarze doprowadzili do wyrównania. Decydujący o losach wyniku spotkania gol padł w 72 minucie. Bramkę na wagę ważnych trzech punktów strzelił niezawodny Mykhailov. Pomorzanin zajmuje drugie miejsce w ligowej tabeli i traci do liderującego Jezioraka sześć punktów.

Orzeł Łoźnica - Jeziorak Szczecin 0:5 (0:2)
Lider rozgrywek - Jeziorak nie dał żadnych szans zajmującemu po rundzie jesiennej ostatnie miejsce w ligowej tabeli Orłowi, zwyciężając w Łoźnicy 5:0. Do przerwy goście prowadzili 2:0. Goście byli skuteczniejsi i wykorzystali wszystkie błedy w obronie miejscowych. Wynik mógł być wyższy, ale przy stanie 0:3 bramkarz Orła obronił rzut karny.

Sparta Gryfice - Dąb Dębice 2:1 (2:1)
Bramka: Kubiak.
Rezultat tego spotkania rozstrzygnięty został w pierwszych 20 minutach. Sparta już po 13 minutach prowadziła 2:0. Dąb dosyć szybko, bo w 20 minucie uzyskał bramkę kontaktową, a jej autorem był Patryk Kubiak. Mimo iż od 53 minuty Dąb grał w "10" po czerwonej kartce, dla jednego z przyjezdnych, to miał jeszcze okazje do wyrównania, niestety nie zdołał ich wykorzystać. Pozostał duży niedosyt, pocieszające jest to, że ekipa z Dębic wytrzymała ten mecz kondycyjnie, co dobrze rokuje na kolejne spotkania i zdobycze punktowe.