Policja podsumowała majówkę

2020-05-04 13:06
Sylwester Wasiak
2020-05-04 13:06

Majowy weekend upłynął pod znakiem zatrzymania aż dziewięciu nietrzeźwych kierowców.

- Pomimo wielu informacji medialnych o tragicznych w skutkach wypadkach drogowych spowodowanych przez nietrzeźwych kierujących, a także apeli do kierowców aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu wciąż na naszych drogach spotyka się nieodpowiedzialnych kierujących. Tylko podczas samego majowego weekendu zatrzymanych zostało aż dziewięciu kierujących, znajdujących się pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego - informuje mł. asp. Anna Dygas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie.
Pierwszego, nietrzeźwego kierowcę policjanci zatrzymali już w czwartkowy wieczór. 67-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego zasiadł za kierownice swojego auta pomimo aktywnego zakazu prowadzenia pojazdów i dodatkowo był pod wpływem alkoholu. Badanie na trzeźwość wykazało 1,28 promila alkoholu w organizmie. W tej dziedzinie niechlubnym rekordzistą okazał się 33-letni mieszkaniec powiatu goleniowskiego, który na przejażdżkę rowerem wybrał się mając 3,6 promila alkoholu w organizmie. Ostatni nietrzeźwy kierujący został zatrzymany przez przybiernowskich policjantów w niedziele wieczorem. 29-letni rowerzysta wybrał się na przejażdżkę mając 2,7 promila alkoholu w organizmie. Ponad to mężczyzna był poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności.
Przypominamy, że wszyscy kierujący, którzy wsiadają za kierownice po spożyciu alkoholu będą rozliczani z całą surowości. Każdy z zatrzymanych kierowców musi liczyć się z odpowiedzialnością karną. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!