Ponad setka miejsc parkingowych...

2021-09-27 5:30
Sylwester Wasiak
2021-09-27 5:30

Znamy szczegóły dotyczące przebudowy ul. Metalowej w Goleniowie! Na jakiego rodzaju utrudnienia muszą przygotować się mieszkańcy w związku ze zbliżającym się początkiem robót?

Przypomnijmy, że budową ulicy Metalowej wraz z budową łącznika na odcinku od ul. Metalowej do ul. Nowogardzkiej w Goleniowie zajmie się firma PRD Nowogard. Prace mają ruszyć w październiku.
- Mieszkańców czekają typowe utrudnienia związane z przebudową drogi w tym czasowe ograniczenia przejazdu, wyłączenia niektórych odcinków z ruchu, obecność ciężkiego sprzętu na drodze, a więc również ograniczenia prędkości. Utrudnienia wynikają z technologii i procesu wykonawstwa dróg, w tym szczególnie zachowania przez wykonawcę standardów bezpieczeństwa podczas prowadzonych prac. Parking dla samochodów osobowych z parkowaniem prostopadłym przewidziany jest przy ul. Metalowej. Planowana ilość miejsc to 114 w tym 4 miejsca dla pojazdów kierowanych przez osoby niepełnosprawne. Przewidziane są także zatoki parkingowe dla samochodów osobowych po północno-wschodniej stronie ulicy. Ilość miejsc 36, w tym 2 miejsca dla pojazdów kierowanych przez osoby niepełnosprawne. Na ul. Metalowej oraz na łączniku pomiędzy ul. Metalową i Nowogardzką jezdnia wykonana zostanie z nawierzchni asfaltowej o szerokości 6 metrów. Ulice obramowane będą wysokimi krawężnikami – informuje Katarzyna Płachecka z firmy PRD Nowogard SA.
Zgodnie ze złożonym harmonogramem wykonawca planuje zakończyć inwestycję w lipcu 2022 roku.

 

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Xmen

odpowiedz
27.09.2021 06:10

Takie strefy przemysłowe a parkingu normalnego z toaletą dla ciężarówek nie ma. Tylko na firmach o ile pozwolą zostać na pauze a jak nie to wypad pod las w krzakach stać i sr*ć w krzakach. Wszystkie firmy, sklepy ludzie potrzebują ciężarówek żeby towar przyjąć/wydać a o kierowcach nikt nie pomyśli...

Jan

odpowiedz
27.09.2021 19:41

Oczywiście ulica i chodniki na Grenadierów zostanie rozpiepszona przy okazji doszczętnie...