Powiat goleniowski: Ponad 600 osób na kwarantannie, wśród zakażonych ksiądz!

2020-10-20 17:59
Sylwester Wasiak
2020-10-20 17:59

W powiecie goleniowskim już ponad 600 osób objętych jest kwarantanną. Zakażony koronawirusem m.in. ksiądz Roman Wójciak z parafii w Bielicach w gminie Maszewo!

O zakażeniu poinformował swoich wiernych za pośrednictwem facebooka:

Drodzy Parafianie.
W związku z moim pozytywnym wynikiem na COVID-19 informuję, że do dnia 27.10.2020 parafia będzie nieczynna. Wszystkie sprawy duszpasterskie należy załatwiać w parafii pw. MB Częstochowskiej w Maszewie. Msze Św. w tygodniu zostają odwołane. Informacje dotyczące mszy św. niedzielnej zostaną podane w późniejszym terminie. Polecam się modlitwie wszystkich parafian. Ks. Roman Wójciak.

Jak poinformowała Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Szczecinie dziś na terenie powiatu goleniowskiego stwierdzono dwa nowe zakażenia (1 młoda kobieta, 1 starszy mężczyzna). Martwi czwarta co do wielkości w całym zachodniopomorskim ilość osób objętych kwarantanną. Obecnie są to 632 osoby (więcej osób na kwarantannie znajduje się tylko w powiecie i mieście Koszalin – 2178, Szczecinie – 953 oraz powiecie kołobrzeskim – 892). Przypomnijmy, że na kwarantannę kierowane są przez Sanepid osoby, które miały kontakt z osobą zakażoną i w związku z tym mogły (choć nie musiały!) zarazić się koronawirusem SARS-CoV-2, a także obcokrajowcy przekraczający granicę zewnętrzną UE. Obecnie kwarantanna trwa 10 dni, licząc od dnia następującego po ostatnim dniu narażenia albo styczności z zarażonym, a w przypadku obcokrajowców 10 dni, licząc od dnia następującego po przekroczeniu granic. Współdomownicy osoby objętej kwarantanną również mogą być objęci kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym. W tym wypadku również decyzję podejmuje sanepid.
Na dziś koronawirusem w powiecie goleniowskim zakażonych zostało 125 osób, aktywnych zachorowań jest w chwili obecnej 83. 

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!