Powiat przekaże drogi gminom

2020-09-14 16:19
Sylwester Wasiak
2020-09-14 16:19

Władze powiatu goleniowskiego planują przekazać kilka dróg w zarządzanie gminom. Zajmą się tym radni na najbliższej sesji. Zobaczcie, które drogi mają trafić pod „opiekę” gmin.

To drugie podejście do tego tematu starostwa. Pierwszy miał miejsce na początku lipca, wówczas na sesji pod głosowanie przygotowane było sześć projektów uchwał pozbawiających niektóre drogi powiatowe kategorii powiatowej i przekazanie ich gminom na podstawie tzw. ustawy kaskadowej. Na sesji pojawili się wówczas burmistrz Maszewa Paweł Piesio, wójt Przybiernowa – Lilia Ławicka oraz wójt Osiny – Krzysztof Szwedo, nie akceptując przygotowanych przez powiat rozwiązań.
Ostatecznie starosta Tomasz Stanisławski wycofał projekty uchwał z porządku obrad. Temat wróci na najbliższej sesji 24 września. Tym razem jednak jest już konsensus zainteresowanych stron. Trzy drogi zostaną pozbawione kategorii powiatowej i przekazane gminom, a będą to:
- ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Nowogardzie
- część ul. Spacerowej (ok.265m) w Goleniowie
- Plac Wolności w Maszewie (na zdjęciu)
Ponadto radni powiatowi otrzymają pod głosowanie dwie uchwały wyłączające z użytkowania drogi, a będą praktycznie nie istniejące trasy: Modrzewie-Ininka (ok. 630m) oraz Komarowo- Ininka - Łozienica (ok 3,03km).

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Tomasz Stanisławski

odpowiedz
15.09.2020 08:44

To nie są uchwały związane z kaskadowym przekazaniem dróg. Projekty uchwał na sesji 24 września wynikają z wniosków gmin i wymagają ich uchwał dla ważności całej operacji. Pozdrawiam