Poznaliśmy zwycięzców turnieju BRD

2022-04-28 6:20
Sylwester Wasiak
2022-04-28 6:20

Wiemy już, które szkoły podstawowe triumfowały w eliminacjach powiatowych Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

ZDJĘCIE 1 z 5

Wczoraj w Stepnicy odbyły się eliminacje powiatowe, w których udział wzięło 23 uczniów reprezentujących siedem szkół podstawowych powiatu goleniowskiego. Jak informuje mł. asp. Anna Dygas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Goleniowie, uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy wiekowe, z klas V-VI oraz VII- VIII.
Najpierw odbyła się część teoretyczna, a następnie uczniowie przystąpili do zadań praktycznych, m.in. wykazując się umiejętnością współpracy w grupie podczas inscenizowanych zdarzeń drogowych z udziałem aktorów goleniowskiego teatru „BRAMA”. W kolejnych etapach turnieju zawodnicy prezentowali swoją sprawność podczas jazdy po uliczkach rowerowego miasteczka oraz na torze przeszkód.
W kategorii pierwszej, drużynowej I miejsce zajęła grupa reprezentująca Szkołę Podstawową w Rożnowie Nowogardzkim, II miejsce otrzymała Szkoła Podstawowa nr 1 w Goleniowie, III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Osinie, a IV miejsce zajęli uczniowie Szkoły Podstawowej w Maszewie.
W kategorii wiekowej II najlepsi okazali się uczniowie Szkoły Podstawowej w Stepnicy, II miejsce zajęli reprezentanci Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich, a III miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Osinie.
Indywidualnie największą wiedzą i umiejętnościami w turnieju, w kategorii I wykazał się uczeń Szkoły Podstawowej w Osinie Marcin Ziółkowski. Natomiast w II kategorii I miejsce zdobył Natan Tylec ze Szkoły Podstawowej w Kliniskach Wielkich.

Foto: KPP Goleniów

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!