Protestowali w powiecie

2020-10-16 6:00
Sylwester Wasiak
2020-10-16 6:00

„Żądamy chodników i oświetlenia”, „Żądamy bezpieczeństwa” – z takimi hasłami pikietowali wczoraj na sesji rady powiatu mieszkańcy Klinisk, Załomia, Czarnej Łąki i Rurzycy.

Grupa sześciu mieszkańców Klinisk i Rurzycy (więcej nie mogło się pojawić na sali z uwagi na ograniczenia związane z pandemią koronawirusa) dała wyraz swojego niezadowolenia wobec biernej postawy władz powiatu w zakresie poprawy bezpieczeństwa w ciągu drogi, wiodącej z Goleniowa do Szczecina przez Rurzycę, Kliniska, Pucice i Załom. Trasa ta w okresie letnim i w trakcie prac prowadzonych na ekspresowej trójce jest alternatywną drogą, którą przemieszczają się tysiące pojazdów dziennie.
- O ile na sesji nie udzielono nam głosu, bo trwała ona kilka minut, to po jej zakończeniu mogliśmy zaprezentować nasze problemy związane z infrastrukturą drogową, czyli brakiem chodników oraz nadmiernym ruchem pojazdów i korkami. Mam nadzieję, że radni powiatowi pochylą się nad naszym problemem i podejmą działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w naszych miejscowościach – powiedział Robert Kuszyński, mieszkaniec Klinisk i radny Rady Miejskiej w Goleniowie.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Małgorzata

odpowiedz
16.10.2020 09:59

Proszę o sprostowanie i dopisanie do artykułu , że obecna również była sołtys z Czarnej Łąki i Załomia 👍... Pozdrawiam Małgorzata Zackiewicz sołtys Czarnej Łąki

Kati

odpowiedz
16.10.2020 10:39

Dziękuję Pani Sołtys Czarnej Łąki, Małgorzacie Zackiewicz za walkę o nasze bezpieczeństwo!

Darek

odpowiedz
18.10.2020 09:10

Pobiera Bardzo ciężka praca!!!!!! Za psie pieniądze👍