Przewodnicząca Rady Miejskiej w Maszewie wśród protestujących!

2020-10-14 6:00
Sylwester Wasiak
2020-10-14 6:00

Wczoraj w Warszawie odbył się protest przeciwko tzw. piątce Kaczyńskiego. W gronie protestujących znalazła sie m.in. Małgorzata Storma-Piotrowska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Maszewie!

- Razem z grupą rolników z Gminy Maszewo przyjechaliśmy do Warszawy, by protestować przeciwko piątce Kaczyńskiego! Jesteśmy tu od rana. Ok. 80 tys. ludzi z całej Polski przyjechało do stolicy aby nie dopuścić do nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt! Na znak solidarności z rolnikami, taksówkarze zablokowali m.in. Aleje Jerozolimskie. Dzisiaj odbywają się obrady senatu. Wszystko w rękach senatorów. Bądźcie z nami w tym trudnym czasie – apelowała na swoim facebooku M. Storma-Piotrowska (na zdjęciu pierwsza z lewej).

Do Warszawy zjechali rolnicy z całego kraju. Wśród zgromadzonych byli członkowie i sympatycy m.in. AGROunii, Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Rolników i Organizacji Rolniczych, NSZZ Rolników Indywidualnych "Solidarność",  PSL. W gronie kilku tysięcy protestujących byli także gospodarze z Pomorza Zachodniego i działacze PSL w Zachodniopomorskiem, w tym także poseł Jarosław Rzepa.

Rolnicy rozpoczęli protest na placu Zawiszy. Z biało-czerwonymi flagami i transparentami z logiem AGROunii i hasłami "Nie dla piątki Kaczyńskiego, bo zniszczy rolnika polskiego", "Chcemy hodować w spokoju", "Ani Stalin, ani Lenin nie wymyślił co PiS zmienił", ruszyli pod siedzibę Sejmu i Senatu. Następnie mieli udać się pod kancelarię premiera, jednak zrezygnowali z tych planów, kiedy Mateusz Morawiecki poinformował, że rozpoczął kwarantannę.

Jak mówił jeszcze przed rozpoczęciem protestu przewodniczący OPZZRiOR Sławomir Izdebski „rolnicy domagają się odrzucenia w całości przepisów nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt, która zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra i ograniczenie uboju rytualnego tylko do potrzeb krajowych związków wyznaniowych”. Podkreślił, że "nie może tak być, że zwierzęta są ważniejsze od ludzi". - Ta ustawa jest antyludzka. Trzeba ją w całości odrzucić – oznajmił Izdebski. Zapowiedział, że rolnicy będą protestowali do skutku. - Jeżeli Kaczyński nie ustąpi, to naród go wymieni. Naród ma najwyższą władzę – powiedział.

W trakcie protestu przemawiali m.in. Paweł Tanajno, Renata Beger, Władysław Kosiniak-Kamysz, Janusz Korwin-Mikke i Krzysztof Bosak.

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, tzw. piątki Kaczyńskiego, zakłada m.in. zakaz hodowli zwierząt na futra, ubój rytualny tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Kwalifikacje osób uprawnionych do uboju rytualnego, jego warunki i metody określać ma w drodze rozporządzenia minister rolnictwa w porozumieniu z ministrem spraw wewnętrznych.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Scoter

odpowiedz
13.10.2020 21:38

Znow post z jutra?