Przy rondzie powstaną ekrany?

2022-01-14 5:49
Sylwester Wasiak
2022-01-14 5:49

Po interwencji jednego z radnych burmistrz Goleniowa zapowiedział wystąpienie do PKN Orlen o ustawienie ekranów przy stacji paliw zlokalizowanej przy Rondzie Hanzeatyckim.

22 grudnia ub.r. radny Andrzej Różański złożył wniosek do burmistrza gminy Goleniów, w którym zwrócił się z prośbą o cyt. „wystąpienie do koncernu PKN Orlen o podjęcie działań w celu zniwelowania utrudnienia dla kierowców poruszających się wzdłuż ulicy Wolińskiej po wjechaniu na rondo u zbiegu ulic: Szkolnej, Wolińskiej, Armii Krajowej, Jagiełły, Nowogardzkiej. Problem polega na tym, iż samochody stojące na parkingu stacji Orlen od strony ulicy Wolińskiej, szczególnie wieczorem, mając włączone światła, oślepiają kierujących pojazdami poruszających się ulicą Wolińską od strony wjazdu na rondo. Dodatkowym czynnikiem wymagającym interwencji w tej sprawie jest fakt umiejscowienia przejścia dla pieszych na wysokości w/w parkingu wzdłuż ulicy Wolińskiej. Światła zapalonego auta oślepiają kierowców do tego stopnia, że nie widzą oni osób, które chcą przejść przez jezdnię w wyznaczonym miejscu. Obecny stan rzeczy może w przyszłości doprowadzić do tragedii.” - napisał we wniosku radny Różański.
Do pisma już ustosunkował się burmistrz gminy Goleniów.
"Wystąpię do PKN Orlen z wnioskiem o wykonanie ekranów przy ul. Wolińskiej w Goleniowie, celem wyeliminowania oślepiania kierowców poruszających się po rondzie oraz pieszych przechodzących przez przejście dla pieszych” – napisał w odpowiedzi burmistrz Robert Krupowicz.

 

Komentarze (1)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

14.01.2022 18:17

Nie mają na co wydawać pieniędzy,masakra!!!