R. Gietka nie jest już prezesem ENEA Oświetlenie!

2021-12-13 19:38
Redakcja
2021-12-13 19:38

Przewodniczący komitetu terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Maszewie Rafał Gietka stracił posadę prezesa państwowej spółki. Z jakiego powodu?

Oficjalnie trudno znaleźć jakikolwiek komunikat na ten temat. Na stronie internetowej spółki widnieje już nazwisko nowej prezes zarządu Magdaleny Jackiewicz. Nieco więcej na temat okoliczności zmiany na stanowisku prezesa ENEA Oświetlenie mogliśmy usłyszeć w programie „Czarno na biały” stacji TVN 24, który został wyemitowany w miniony weekend. W artykule do materiału wideo możemy m.in. przeczytać:

„Hasłami, że sędzia ukradł kiełbasę, Zjednoczona Prawica próbowała uzasadnić forsowaną przez siebie reformę sądownictwa. Gdy jednak nominat Zjednoczonej Prawicy w zarządzie spółki zależnej od państwowego giganta płacił służbową kartą za hot dogi z kiełbaskami i nie tylko za hot dogi, zapadła wokół tej kwestii kłopotliwa cisza. Kłopotliwa tym bardziej, że prezes opłacał firmowymi pieniędzmi również inne swoje prywatne wydatki - hotele, paliwo, a nawet mandat drogowy. A gdy poszedł na studia, zażądał od pracodawcy zwrotu większej kwoty pieniędzy niż studia kosztowały. Dopiero po pięciu miesiącach od stwierdzenia tych nadużyć przez radę nadzorczą prezes stracił stanowisko, a jego miejsce zajęła Magdalena Jackiewicz, szwagierka posła PiS Artura Szałabawki. Jak jednak dowiedział się reporter "Czarno na białym" Artur Warcholiński, zdymisjonowany prezes zamierza pozostać funkcyjnym członkiem Prawa i Sprawiedliwości."

Przypomnijmy, że R. Gietka pracował niegdyś w Służbie Więziennej. W 2016 roku objął stanowisko szefa terenowego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Nowogardzie. Następnie został przewodniczącym komitetu terenowego Prawa i Sprawiedliwości w Maszewie, a w lipcu 2020 roku objął fotel prezesa Zarządu ENEA Oświetlenie.

Materiał dostępny jest na stronie internetowej stacji TVN 24: TUTAJ
Powtórka całego materiału ma być również wyemitowana dziś tj. w poniedziałek o godz. 20.35 w stacji TVN 24.

 

 

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Orlen

odpowiedz
13.12.2021 21:20

Rafałek lubi hotdogi

Victor

odpowiedz
13.12.2021 21:10

Pazerność ludzka nie zna granic, stroni od prawa i sprawiedliwości ! A gdzie zwykła przyzwoitość ?! A gdzie honor !?

juzef

odpowiedz
13.12.2021 21:53

parófkowym skrytorzercą muwimy NIE! :)