Radni...”robią sobie kpiny”!

2022-04-01 19:43
Sylwester Wasiak
2022-04-01 19:43

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Goleniowie w jej trakcie, nie pierwszy zresztą raz, obrady opuściło kilku radnych. O ich zdyscyplinowanie zaapelowała radna Małgorzata Latka.

- Chciałam złożyć jeszcze wniosek następującej treści, żeby Pani Przewodnicząca coś z tym zrobiła, wpłynęła jakoś na naszych kolegów radnych. Sesja jest długa, ale każdy jest zobowiązany być od początku do końca na sesji i to jest żenujące, w jakim składzie jesteśmy teraz. Jedni mogą zostać, inni wychodzą i to jest nawet w oczach społeczeństwa, mieszkańców źle spostrzegane. Akurat dostałam smsa, że sobie „robimy kpiny”. Są tacy, którzy nas oglądają i jest to nie w porządku. Więc wydaje mi się, że Pani, jako Przewodnicząca powinna przywołać do porządku. Nie wiem, czy może będziemy listę obecności podpisywać na koniec sesji, albo jakiś inny sposób. Każdy jest zmęczony. Jednak kultura i etykieta wymaga czegoś od nas, tak ? - zawnioskowała radna Małgorzata Latka.
- Podzielam Pani opinię, ale nie mamy mocy sprawczej, żeby wymusić obecność na sesji czy niewychodzenia podczas obrad sesji. Funkcjonowała tutaj taka uchwała odnośnie diet, że lista obecności była podpisywana dwukrotnie w momencie rozpoczęcia i zakończenia sesji, później zostało to zmienione. Czy to by uzdrowiło sytuację? Nie wiem. Radni odpowiadają wyłącznie przed wyborcami – odpowiedziała Krystyna Jaworska, przewodnicząca Rady Miejskiej w Goleniowie.

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

Victor

odpowiedz
02.04.2022 08:02

Przecież każda sesja jest nagrywana. Wiadomo kto i kiedy opuszcza salę obrad i na jak długo. Ja nie widzę problemu ! Kto jest obecny dostaje dietę, kto opuszcza sesję w połowie czasu jej trwania dostaje 50% diety, itd.

03.04.2022 12:15

To proste. Polecieć po kieszeni. Za nieobecność w pracy, na dodatek nieusprawiedliwioną, wyjście z pracy przed jej zakończeniem… Coś pani przewodnicząca jest taka bezradna. Ktoś regulamin jakiś ustalał, radni ślubowali wypełniać obowiązki? No.