Remont Puszkina zniknie z budżetu? Już brakuje kasy

2023-01-25 11:45
Paweł Palica
2023-01-25 11:45

Na bliżej nieokreśloną przyszłość odłożona może być zaplanowana w budżecie gminy Goleniów na 2023 r. modernizacja ul. Puszkina i Witosa. Jak się okazuje, na wykonanie tej inwestycji brakuje pieniędzy.

To sytuacja zaskakująca o tyle, że zadanie polegające na wykonaniu przebudowy dwóch niewielkich, ale ważnych dla układu komunikacyjnego Goleniowa ulic pojawiło się w budżecie gminy na 2023 r., który został przyjęty miesiąc temu. Dzisiaj jednak władze gminy zaproponowały, by całkowicie je z planów inwestycyjnych wycofać. Skarbnik Mirosław Guzikiewicz wyjaśnił, że wpływy do budżetu okazały się o ponad 10 mln złotych mniejsze niż zakładano jeszcze w październiku, cięcia są więc nieuniknione. Na to jednak nie godzili się radni opozycyjni.

- Mamy do czynienia z małą aferą budżetową, bo okazuje się, że pracowaliśmy na nierealnych danych. Nie widzę możliwości przyjęcia zmian do budżetu w tym kształcie, bo mówimy o inwestycji o wartości ok. 16 mln zł. To diametralnie inny budżet niż ten, nad którym głosowaliśmy w grudniu - mówił Łukasz Mituła z klubu Koalicja Samorządowa.

- Taka propozycja stawia nas pod ścianą, bo okazuje się, że musimy ratować budżet, zdejmując z niego ważną inwestycję. To budzi niepokój, uważam więc, że projekt uchwały dotyczącej zmian w budżecie powinien zostać zdjęty z porządku obrad i wrócić na komisje - dodawał Robert Kuszyński (niezależny).

Ostatecznie wniosek formalny o wycofanie projektu uchwały z porządku obrad i skierowanie go ponownie do komisji zgłosił radny Ł. Mituła. Przyjęty został on przy 11 głosach "za".

Komentarze (2)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

NWO

odpowiedz
25.01.2023 12:18

No brakuje kasy jeśli Gmina Goleniów wykonuję tak "potrzebną" inwestycję jak na przykład budowa stacji PKP przy Goleniowskim Parku Przemysłowym. Porażka.

On

25.01.2023 12:18

Warto zagłębić się w finansowanie wyżej wymienionej inwestycji (tj. SKM GPP), tylko to nie stacja PKP, a potem dopiero wydawać opinie. Polecam?