Robota wykonana. Ina o krok od awansu!

2023-05-27 14:23

Zespół MKS Ina Goleniów pokonał dziś na wyjeździe Mewę Resko 4:0 i jest już bliski upragnionego awansu do IV ligi.

Dzisiejszy mecz z przedostatnim zespołem tabeli biało-zieloni rozstrzygnęli w ostatnim kwadransie pierwszej części spotkania. W 30 minucie wynik meczu otworzył Banachewicz, który z bliskiej odległości dobił piłkę obronioną przez bramkarza. Pięć minut później było już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Szymfeld uderzeniem z około 16 metrów. W doliczonym czasie pierwszej odsłony spotkania trzeciego gola dla biało-zielonych strzelił Gibas po asyście Sulaieva. To był ciężki nokaut dla miejscowych, którzy dziesięć minut po przerwie stracili czwartego gola autorstwa Banachewicza. W tym momencie było praktycznie po meczu, Ina kontrolowała przebieg i spokojnie odniosła 26. zwycięstwo w sezonie. Ekipa z Goleniowa jest już o krok od awansu. Jeśli dziś Gryf Kamień Pomorski przegra z Iskrą Golczewo, awans stanie się faktem. Jeśli wygra Gryf, to za tydzień wszystko będzie w nogach biało-zielonych. Jeśli pokonają u siebie zespół z Golczewa, będzie można otwierać w Goleniowie szampany.