Rozbudują szkołę

2024-04-18 18:51
Sylwester Wasiak
2024-04-18 18:51

Do 30 kwietnia władze gminy Goleniów czekają na oferty od wykonawców, którzy podejmą się realizacji rozbudowy obiektu Zespołu Szkół w Białuniu.

Jak informuje gmina Goleniów, inwestycja będzie polegała na dobudowaniu nowego skrzydła, przeznaczonego w całości na prowadzenie działalności przedszkolnej.
Projekt zakłada budowę parterowego budynku przedszkola o powierzchni użytkowej ok. 438 m2, połączonego z istniejącym budynkiem szkoły za pomocą łącznika.
Nowe skrzydło pomieści 5 grup przedszkolnych. W obiekcie zaplanowano 5 sal dydaktycznych z dostępem do własnego zaplecza sanitarnego. Sale połączone będą ciągiem komunikacyjnym, który poprzez 2 szatnie będzie połączony z istniejącym budynkiem ZSP. Obiekt będzie w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, bez barier architektonicznych, a całość zaprojektowana, jako budynek niskoenergetyczny.
Zaplanowana inwestycja realizowana będzie w formule „Zaprojektuj wybuduj”. Wykonawca będzie miał 460 dni od momentu podpisania umowy na zaprojektowanie, wybudowanie i oddanie do użytkowania nowego obiektu.
Gmina Goleniów uzyskała dofinansowanie z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 1.999.900 zł., co stanowi 85% dofinansowania.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!