Ruszają biblioteki w Goleniowie i Stepnicy

2020-05-05 19:36
Sylwester Wasiak
2020-05-05 19:36

Biblioteka w Nowogardzie działa już od poniedziałku, zaś od jutra swoje drzwi dla czytelników otwierają biblioteki w Goleniowie i Stepnicy.

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Cypriana Kamila Norwida w Goleniowie
Biblioteka wznawia działalność w środę 6 maja. Uruchomione dla użytkowników będą wypożyczalnie. Ograniczony zaś będzie wolny dostęp do niektórych przestrzeni bibliotecznych (np. kącików zabaw dla dzieci, centrów komputerowych, stref gier i in.). Do odwołania nieczynne będą czytelnie.
Ponadto jak informuje kierownictwo biblioteki na swoim fanpage:
- obowiązywać będzie ograniczona liczba czytelników przebywających jednocześnie w wypożyczalniach: maksymalnie dwie osoby. W filiach bibliotecznych tylko jedna osoba.
- po wejściu do wypożyczalni/filii bibliotecznej każdy czytelnik zobowiązany będzie zdezynfekować ręce lub założyć rękawiczki jednorazowe (obydwa środki zapobiegawcze dostępne będą w placówkach),
- czytelnicy będą bezwzględnie zobowiązani przebywać w wypożyczalniach w maseczkach ochronnych,
- bibliotekarze będą obsługiwać czytelników w maseczkach/przyłbicach oraz w rękawiczkach jednorazowych,
- zwracane przez czytelników książki będą objęte 10-dniową kwarantanną. W każdej placówce wyznaczono i zabezpieczono miejsce do kwarantanny oddawanych książek. W czasie kwarantanny nie będzie można ich wypożyczać,
- lady biblioteczne będą dezynfekowane przez bibliotekarzy po wizycie każdego czytelnika,
- przed ladami bibliotecznymi wyznaczone zostaną strefy bezpieczeństwa, w celu zachowania dystansu między bibliotekarzami, a czytelnikami,
- ze względów organizacyjnych, do odwołania, w soboty biblioteka i jej filie będą nieczynne,
- do odwołania nieczynne będą toalety dla użytkowników,
- do odwołania wstrzymujemy organizację wydarzeń kulturalnych.

Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy
Od środy 6 maja otwarte zostaną Gminna Biblioteka Publiczna w Stepnicy oraz jej filia w Racimierzu. W bibliotece będzie działać wypożyczalnia książek. Czytelnia i stanowiska komputerowe będą nieczynne. Wypożyczający lub/i zwracający książki będą musieli mieć zasłonięte twarze i rękawiczki na dłoniach- te ostatnie zapewnia biblioteka. Zwracane książki będą przechodzić dwutygodniową kwarantannę, nie trafią więc od razu na półki. W wypożyczalni będą mogły przebywać jednocześnie dwie osoby.

Miejska Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego
Biblioteka jest otwarta od poniedziałku 4 maja. Czytelnicy przebywający w bibliotece muszą posiadać rękawiczki, maseczki i wcześniej zdezynfekować ręce. W wypożyczalni może przebywać tylko jeden czytelnik, wyjątek może stanowić dziecko z opiekunem.
Pełny regulamin biblioteki dostępny jest TUTAJ

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!