Sensacyjna porażka w Resku!

2021-05-30 12:07

Zespół Pomorzanina Nowogard niespodziewanie wysoko przegrał w Resku, zwycięstwa odniosły za to Dąb i Orzeł! Zapraszamy na relację z 5.kolejki rozgrywek klasy okręgowej!

Ihor Mykhailov i jego koledzy z drużyny nie będą miło wspominali wyjazdu do Reska na mecz z tamtejszą Mewą (Foto: archiwum)

GRUPA MISTRZOWSKA
Mewa Resko – Pomorzanin Nowogard 0:4 (0:4)
W grupie mistrzowskiej sensacyjna przegrana Pomorzanina. Wicelider tabeli, wciąż liczący się w walce o awans do IV ligi, przegrał wysoko w Resku z tamtejszą Mewą 0:4. Gospodarze wszystkie bramki zdobyli już w pierwszej połowie, a nowogardzianie nie byli tego dnia niestety w stanie odpowiedzieć nawet trafieniem honorowym. Porażka ta boli, gdyż bezpośredni rywal w walce o awans – Jeziorak, przed tą kolejką miał już trzy punkty przewagi, a gdy wygra zaległe spotkanie, przewaga wzrośnie do sześciu oczek i tę stratę będzie już ciężko odrobić.

Wyniki 5. kolejki:
Mewa Resko - Pomorzanin Nowogard 4:0
Sparta Gryfice - Prawobrzeże Świnoujście 2:2
Piast Chociwel - Wybrzeże Rewalskie Rewal 0:3
Arkonia Szczecin - Jeziorak Szczecin (15.06, godz.18:30)

Bramki: Raczyński – 2.
Dąb wciąż walczy o utrzymanie w klasie okręgowej. W sobotę odniósł ważne zwycięstwo nad zamykającym ligową tabelę zespołem Tanowii. Gospodarze prowadzenie objęli w 11 minucie meczu, a drugie trafienie miało miejsce w 60 minucie. Autorem obu goli był Patryk Raczyński, Ostatnie 20 minut Dąb grał w „10”, wskutek dwóch żółtych i w efekcie czerwonej kartki dla jednego z zawodników gospodarzy. Był to mecz walki, w którym Dąb nastawił się na grę z kontry i ta taktyka przyniosła zamierzony efekt w postaci ważnych trzech punktów.

KS Fala Międzyzdroje - Orzeł Łoźnica 2:3
Bramki: Ignasiak, Teofil, Kulczyński
Mecz rozgrywany był przy silnym wietrze, który miał wpływ na przebieg spotkania. W pierwszej połowie był on sprzymierzeńcem gospodarzy, ale to Orzeł już w 2 minucie mógł wyjść na prowadzenie, niestety piłka po uderzeniu Listkiewicza trafiła w słupek. W 14 minucie gospodarze objęli prowadzenie, z którego cieszyli się do 41 minuty. Wówczas to po zagraniu piłki ręką w polu karnym Fali, sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę na bramkę wyrównującą zamienił Ignasiak. W drugiej połowie z wiatrem grał Orzeł i ten fakt wykorzystał zdecydowanie lepiej niż gospodarze. W 60 minucie łoźniczanie wyszli na prowadzenie po najładniejszej akcji meczu. Piłka po szybkiej wymianie pomiędzy Borkiem i Listkiewiczem trafiła do Teofila, a ten ładnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce Fali. Gospodarze w 75 minucie doprowadzili do wyrównania po szybkim kontrataku, jednak to Orzeł zadał decydujący cios. Wprowadzony w drugiej połowie Kulczyński wpisał się na listę strzelców, zapewniając trzy punkty ekipie z Łoźnicy.

Wicher Brojce - Sarmata Dobra 6:2
Dąb Dębice - Tanowia Tanowo 2:0
Mierzynianka Mierzyn - Stal Szczecin 3:1