Sezon plażowy otwarty, są narzekania na piasek…

2021-06-28 15:06
Sylwester Wasiak
2021-06-28 15:06

A Wam jak się podoba piasek na plaży w Lubczynie? W sobotę oficjalnie otwarty został tam sezon!

W sobotę jak co roku wciągnięto na maszt flagę, a ratownicy rozpoczęli pracę w celu zapewnienia bezpieczeństwa osób korzystających z kąpieliska. Do dyspozycji gości jest m.in. sprzęt pływający, a co weekend będą odbywały się tam różnego rodzaju wydarzenia. M.in. w nadchodzący weekend zaplanowany jest Piknik Bosmański, a w jego trakcie m.in. zlot food trucków, festiwal kolorów, animacje dla dzieci oraz koncerty (wkrótce więcej na ten temat).
Dziś otrzymaliśmy email od jednego z czytelników, który zwrócił uwagę jego zdaniem na fatalny stan piasku na plaży. „Witam. Czy mogliby Państwo ustalić, co się stało z piaskiem na plaży w Lubczynie. Byłem w sobotę i to, co zobaczyłem przeraziło mnie. Teraz jest tam piasek wymieszany z ziemią, średnia przyjemność tam plażować.”
O sprawę zapytaliśmy administratora obiektu Ośrodek Sportu i Rekreacji w Goleniowie.
- Plaża w Lubczynie od lata domagała się refulacji. W sezonie zimowy została przeprowadzona regulacja linii brzegowej. Dzięki wykonanym pracom nie będzie już problemów z zielskiem, które co roku porastało okolice plaży, a i sama plaża została powiększona. Po przeprowadzonych pracach piasek na plaży został przesiany i uważam, że jakością nie odbiega od tego, który był w latach poprzednich. Piasek dalej raz w tygodniu będzie przesiewany i usuwane z niego będą wszelkie nieczystości – poinformował nas Andrzej Łukasiak, dyrektor OSIR Goleniów.

Komentarze (3)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!

28.06.2021 18:43

Potwierdzam, byliśmy kilka dni temu. Piasek faktycznie „nowy”, ale jego jakość koszmarna. W życiu po wyjściu z plaży nie mieliśmy tak zakurzonych nóg. Zdecydowanie tez powinno się zakazać palenia papierosów na plaży. Rozumiem, ze są słabi ludzie nałogowcy, ale plaża jest na tyle kameralna i mała, ze powinno być wyznaczone jedno miejsce z popielniczkami dużymi i koniec smrodu i śmieci.

Abeille

odpowiedz
28.06.2021 15:37

Piasek? zdecydowanie powinien być wyczyszczony niestety ze śmieci pozostawionych przez ludzi, jak i to, co woda wyrzuci. Ciężko się chodzi, gdy cały czas jakieś patyki wystają. Od lat nauczona doświadczeniem, chodzę w butach kajakowych, mimo wszytko przyjemne to nie jest. Podobnie z wodą - nie ufam dnu, więc i pływam w butach, by sobie stóp nie przebić. Polecam bardziej zadbać nie tylko o piasek, ale i pilnowanie ludzi na plaży. Od lat tam jeżdżę i widzę, że ludzie robią, co chcą, bo nikt im mandatu nie wstawia. A szkoda.

Tadek

odpowiedz
28.06.2021 23:10

Nie zapominając o srajacych tam psach ......... po 18 gdy nie ma ratowników i plaża już zamknieta