Strażacy ochotnicy z finansowym wsparciem!

2021-07-16 12:17
Sylwester Wasiak
2021-07-16 12:17

Dwie jednostki OSP z powiatu goleniowskiego otrzymają wsparcie finansowe. Zobaczcie, która jednostka wzbogaci się o nowy sprzęt, a która wyremontuje remizę…

OSP Lubczyna w ramach przyznanego wsparcia wymieni bramy garażowe w remizie (Foto: OSP Lubczyna)

Wczoraj w Komendzie Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Szczecinie przedstawiciele jednostek otrzymali umowy dofinansowania w ramach IV edycji Programu „Mały Strażak” na łączną kwotę ponad 1,1 mln zł. W gronie tym znalazła się Ochotnicza Straż Pożarna z Przybiernowa, która dostanie 25 tysięcy złotych. Z pieniędzy tych druhowie z Przybiernowa będą mogli sfinansować zakup m.in. motopompy, ubrania, hełmów, węży, pilarki lub innego sprzętu, niezbędnego podczas akcji ratowania zdrowia i życia. W ramach naboru wniosków ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie Ochotnicze Straże Pożarne mogły ubiegać się o dotację w wysokości do 90% kosztów zakupu sprzętu i wyposażenia. Maksymalna kwota wsparcia dla jednej jednostki OSP to 25 tysięcy złotych.
Ogłoszono również wyniki programu „Remiza”, w ramach którego budynki Ochotniczych Straży Pożarnych przejdą termomodernizację. Gminy i OSP mogły ubiegać się o dofinansowanie w formie dotacji (do 90% kosztów) oraz dotacji i pożyczki (do 100% kosztów). Dofinansowanie przyznano m.in. OSP Lubczynie (28 928,59 zł), a także m.in. gminie Nowogard (28 171,41 zł).
Jak poinformowali druhowie z OSP Lubczyna, przyznane dofinansowanie pozwoli na wymianę trzech bram garażowych w remizie. Całkowity koszt wymiany bram wyniesie 32.143,59 złotych. Brakujące środki (3.215 zł) po dofinansowania tej inwestycji druhowie z OSP Lubczyna pokryją ze środków własnych jednostki.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!