Strażacy z Goleniowa i okolic świętowali. Były awanse, wyróżnienia i podziękowania

2022-05-25 13:59
RED
2022-05-25 13:59

Na placu przed Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej odbyły się dzisiaj powiatowe obchody 30. rocznicy utworzenia PSP.

ZDJĘCIE 1 z 36

Ustawa o Państwowej Straży Pożarnej weszła w życie 1 stycznia 1992 r. 25 lutego został powołany pierwszy Komendant Główny PSP st. bryg. Feliks Dela, któremu powierzono zadanie przeprowadzenia transformacji straży pożarnych w jedną zhierarchizowaną Państwową Straż Pożarną oraz stworzenie systemu ochrony przeciwpożarowej. 

Dzisiaj wydarzenie to uhonorowano uroczystym apelem, który rozpoczął się w południe przez komendą w Goleniowie. Przybyłych nań strażaków, samorządowców, przedstawicieli innych służb, a także i innych zaproszonych gości, w tym wojewodę zachodniopomorskiego Zbigniewa Boguckiego, przywitał komendant st. bryg. Arkadiusz Skrzypczak, później wręczano między innymi awanse, wyróżnienia i podziękowania za służbę, pożegnano dwóch strażaków, którzy odeszli na emeryturę, podziękowano honorowym krwiodawcom, a jednemu z byłych druhów OSP wręczono pierwszą w naszym powiecie, symboliczną decyzję o przyznaniu świadczenia ratowniczego.

Ostatnim akcentem uroczystości było posadzenie przy komendzie, od strony ul. Prusa, trzech dębów. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego wydarzenia.

Komentarze (0)

Poznaj opinie mieszkańców.

CZYTAJ OPINIE I KOMENTUJ PONIŻEJ

Dodaj komentarz. Pamiętaj! Szanujmy się, hejtowanie jest karalne!